Знову перенесено перехід України на цифрове ТБ

Знову перенесено перехід України на цифрове ТБ

Меморандум «Женева-2006» так і лишився у 2006 році

Кабінет міністрів вніс зміни до плану використання радіочастотного ресурсу України, продовживши термін використання радіотехнологій аналогового мовлення до 30 червня 2018 року. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

Про це повідомляє УНІАН.

Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко пояснив, що сьогодні існують певні фінансові й соціально-економічні проблеми, що стримують процес переходу від аналогового до цифрового радіомовлення.

“У зв’язку з цим пропонується продовжити термін використання радіотехнологій аналогового телевізійного мовлення до 30 червня 2018 року”, – сказав Євдоченко.

Нагадаємо, що ще у 2006 році Україна підписала меморандум «Женева-2006», який передбачає повний перехід від аналогового до цифрового телерадіомовлення в країні до червня 2015 року. Після завершення цього періоду аналогове мовлення втрачає свій статус, а його застосування стає можливим лише за умови відсутності радіоперешкод прийому цифрового телерадіомовлення в сусідніх країнах.

У червні 2015 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про відтермінування переходу на цифрове телебачення.

У квітні 2016 року Кабмін ухвалив рішення відтермінувати повний перехід на цифрове ТБ в Україні на один рік, пояснивши таке рішення непрозорістю діяльності оператора цифрової ефірної телевізійної мережі – приватної компанії «Зеонбуд», що займає монопольне становище на ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті