У Кенії обвалився міст, споруджений за $12 млн

У Кенії обвалився міст, споруджений за $12 млн

Причинами називають політично зумовлений поспіх у будівництві, через який постраждала якість роботи

У Кенії обвалився міст, споруджений за $12 млн
фото Twitter @A8Maruti

В західній Кенії рухнув міст, який будувала китайська компанія. Вартість будівництва склала $12 млн. За два тижні до цього на будівництві побував президент країни, який особисто перевірив проект. Про причини інциденту повідомляє CNN.

Міст Сігірі мав прокласти дорогу до бідного регіону, якому через складність доступу історично завжди не вистачало уваги уряду, розвитку та інвестицій.

У Кенії обвалився міст, споруджений за $12 млн

Президент Кенії Ухуру Кеньятта зробив будівництво мосту ключовим елементом передвиборчої програми своєї партії «Ювілейна коаліція».

Крім того, він був зацікавлений в будівництві особисто. Міст було вирішено будувати після трагедії 2014 року, коли через перекидання човна, який доставляв людей на інший берег, загинуло 11 людей – серед яких і близький друг президента.

До того ж щороку багато людей в цьому районі тоне через намагання переплисти річку, тому спорудження мосту стало необхідною і життєво важливою частиною інфраструктури.

14 червня, побувавши на будівництві Сігірі, Кеньятта звернувся з промовою до громади, яка зібралася по обох берегах річки, що міст принесе розвиток регіону, якого тут не вистачало десятиліттями.

Національні вибори в Кенії заплановані на 8 серпня, а головний конкурс президента Кеньятти – лідер опозиції Рейла Одінга.

Провладна партія в передвиборчій програмі значною мірою покладається на проекти, які фінансуються та будуються китайцями, щоб виконати обіцяну президентом інфраструктурну кампанію.

Минулого місяця президент запустив Madaraka Express – залізницю вартістю 3,8 млрд доларів, профінансований Китаєм проект. Це найбільші інвестиції в країну з моменту здобуття нею незалежності.

В аварії мосту опозиціонер Одінга звинувачує уряд, який робить важливі й важкі в спорудженні об’єкти інфраструктури – мости, залізниці, дороги – об’єктами політичних ігор. Він вважає, що через поспіх у спорудженні, аби встигнути до виборів, роботи не були проведені якісно, що й стало причиною обвалу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло