Кораблі Rainbow і Sea Breeze з експортною продукцією заарештовані в незаконному порту на «Океані»

Кораблі Rainbow і Sea Breeze з експортною продукцією заарештовані в незаконному порту на «Океані»

Постановою суду було накладено арешт на нерухоме та рухоме майно порту, тому будь-яка господарська діяльність на території заводу є незаконною

Миколаївська митниця Державної фіскальної служби заарештувала іноземні судна Rainbow і Sea Breeze, які напередодні завантажилися кукурудзою на території арештованого заводу «Океан».

Про це йдеться в постанові Центрального районного суду Миколаєва від 27 червня, передають НікВєсті.

Як стало відомо 21 червня фірма «Брокер Сервіс» подала до митного пункту «Жовтневий» митну декларацію, згідно з якою експортером кукурудзи є компанія «Козак Інвест Груп», а одержувачем вантажу – компанія Aurora Trans LP, зареєстрована у Великій Британії.

Водночас до Миколаївської митниці було направлено лист від Головного управління ДФС в Києві щодо наявності ознак фіктивності підприємства-експортера «Козак Інвест Груп». Це пов'язано з тим, що директор компанії «Козак Інвест Груп» заявила про те, що вона не здійснює фінансово-господарської діяльності від імені компанії і не підписувала жодних контрактів та інших документів, якими оперує представник фірми «Брокер Сервіс», що подавав декларацію на експорт кукурудзи з «Океану».

«Декларантом« Брокер Сервіс» вчинено дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару», – йдеться в постанові суду.

Товар «Кукурудза 3-го класу, українського походження, врожаю 2016 року», в кількості 3 мільйона 300 тисяч кілограм, знаходиться на борту Rainbow, прапор Палау, розташований на причалі ПАТ «НСЗ «Океан», не вилучене, в зв'язку з відсутністю у «НСЗ «Океан» потужностей для вивантаження зазначеного товару з борта судна, а також у зв'язку з проведенням фумігації трюмів і неможливістю їх відкриття протягом 72 годин. Крім того, відкривати трюми після закінчення 72 годин можливо виключно за межами населених пунктів. Також в ПАТ «НСЗ «Океан» відсутні потужності для вивантаження зазначеного товару з борту судна.

Для забезпечення схоронності вищевказаного товару листом Миколаївської митниці ДФС від 22.06.2017 № 2745/10 / 14-70-20-29, керуючись статтею 91 Кодексу торговельного мореплавства України, капітану Миколаївської філії ДП «АМПУ» направлено рішення про накладення заборони на відправку за межі митної території України судна RAINBOW, прапор Палау. Також капітану Миколаївської філії ДП «АМПУ» направлено рішення про накладення заборони на відправку за межі митної території України т / х Sea Breeze, прапор Того.

За даними фактами щодо представника компанії «Брокер Сервіс» був складений протокол про порушення митних правил. Однак, вивчивши матеріали справи, в зв'язку з тим, що Миколаївська митниця ДФС не змогла довести, що представник компанії «Брокер Сервіс» навмисне порушила законодавство, суд прийшов до висновку про необхідність закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Як відомо, постановою Печерського районного суду Києва від 9 вересня 2016 року було накладено арешт на нерухоме та рухоме майно ПАТ «НСЗ «Океан» в Миколаєві, тому будь-яка господарська діяльність на території заводу є незаконною. Нацполіція України відкрила кримінальне провадження щодо невиконання рішення суду про арешт майна Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», яке у вересні 2016 року було передане на відповідальне зберігання компанії «Океан – Судноремонт», в частині заборони займатися господарською діяльністю. 15 листопада 2016 року суд передав контроль над заарештованим майном Генпрокуратурі України. Однак фактично компанія «Океан – Судноремонт» до сих пір «охороняє» майно арештованого заводу.

На сьогоднішній день у заарештованих причалів заводу «Океан» у Миколаєві знаходиться 7 іноземних судів: Rainbow, Sea Breeze, Vancouver, Dorset, Aldwych і Ismayil Shikhly, а також танкер з нафтопродуктами Atlantik Glory, який пришвартувався там вчора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло