НБУ: В Україні буде можливе дострокове погашення кредитів банків-нерезидентів та МФО

НБУ: В Україні буде можливе дострокове погашення кредитів банків-нерезидентів та МФО

Лібералізація на валютному ринку України продовжується

Національний банк України має намір розширити можливості для дострокового погашення кредитів, залучених у нерезидентів. Про це заявив в.о. голови НБУ Яків Смолій, передає Інтерфакс.

«По-перше, банки зможуть раніше терміну погашати такі кредити. По-друге, бізнес зможе достроково погашати кредити в разі, коли акціонером такого позичальника або нерезидента є міжнародна фінансова організація. По-третє, резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, що нерезидентом-кредитором є банк», – сказав він на брифінгу в центробанку в четвер.

Таким чином, НБУ хоче продовжити поступову лібералізацію регулювання на валютному ринку. Ці кроки допоможуть полегшити залучення боргових коштів за кордоном і водночас не приведуть до погіршення ситуації на валютному ринку.

Нагадаємо, НБУ в 2016 році дозволив банкам скорочувати терміни погашення нерезиденту кредиту/позики, якщо таке скорочення здійснюється з метою припинення зобов'язань банку за таким кредитом/займом шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог між нерезидентом і банком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті