Офіційно розпочато будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Офіційно розпочато будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

«Енергоатом» отримав ліцензію Держатомрегулювання на будівництво та введення в експлуатацію ЦСВЯП

Офіційно розпочато будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива
Фото Енергоатом

6 липня 2017 року НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на право провадження діяльності на етапах життєвого циклу «будівництво та введення в експлуатацію ядерної установки» – Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (ЦСВЯП).

Місцем будівництва, згідно з розпорядженням КМУ від 5 жовтня 2016 року № 721-р, у ліцензії визначена зона відчуження Чорнобильської АЕС, повідомляє прес-служба «Енергоатома».

«Технології невпинно розвиваються, і Україна матиме змогу використовувати цінні ядерні матеріали у майбутньому», – повідомив керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук під час вручення ліцензії керівництву «Енергоатому».

Столярчук також зазначив, що технології Holtec International, які будуть застосовані в українському ЦСВЯП, вже використовуються в багатьох країнах світу, зокрема, у Швеції, Іспанії, Бельгії, США тощо, і це зайвий раз підтверджує безпеку цих технологій.

Контракт на будівництво ЦСВЯП між «Енергоатомом» і переможцем відповідного тендеру компанією Holtec Internatinal був підписаний ще у 2005 році, проте з ряду причин, у тому числі через зміну політичної кон'юнктури, проект довгий час був фактично заморожений. Реальна робота над ним відновилася у 2014 році.

12 жовтня 2016 року Кабмін виділив земельні ділянки загальною площею 45,2 га у зоні відчуження в Київській області під будівництво ЦСВЯП.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International постачатиме спеціальне устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, що будуть застосовані як на енергоблоках АЕС, так і при перевезенні ВЯП з АЕС до ЦСВЯП, а також у самому сховищі.

Зазначимо, все своє відпрацьоване паливо Україна вивозить на територію Росії, щороку сплачуючи за ці послуги $200 млн. Після військової агресії Росії у 2014 році проект став нагальним для нашої країни, бо подальша співпраця в ядерній галузі з країною-агресором несе більше ризиків, аніж перспектив.

Майбутнє сховище – це територія у 18,2 га в Чорнобильській зоні, де буде встановлено 458 контейнерів для зберігання 16 530 відпрацьованих паливних збірок з Південно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС. Загальна вартість проекту 37,22 млрд грн, термін реалізації – 16,5 роки. Перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) планується доставити на майданчик уже на початку 2019 року.

Що являє собою проект та навіщо Україні власне сховище, а також у чому стратегічне значення будівництва сховища – у спеціальному дослідженні Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло