«Татнєфть» намагається стягнути з України $144 млн у справі «Укртатнафти»
Справа щодо оскарження рішення арбітражного трибуналу ad hoc зараз перебуває у провадженні Касаційного суду Французької республіки
Російська «Татнєфть» звернулася до судів США, Великобританії і РФ із заявою про стягнення з України $ 144 млн у справі «Укртатнафти».
Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України, передає Інтерфакс.
У повідомленні зазначається, що не дивлячись на те, що справа щодо оскарження рішення арбітражного трибуналу ad hoc зараз перебуває у провадженні Касаційного суду Французької республіки, ВАТ «Татнєфть» звернулося із заявами про визнання і зверненням до виконання арбітражного рішення в трьох іноземних юрисдикціях: РФ, США і Великобританії.
У Мін'юсті підкреслили, що спроба стягнення в РФ провалилася – Арбітражний суд Москви відмовився прийняти заяву «Татнєфті», визнавши, що він не має ефективної юрисдикції по цьому провадженню.
Компанія «Татнєфть» отримала від Арбітражного суду Москви відмову у прийняті заяви про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України виплати компенсації у рамках справи «Укртатнафти» у розмірі $144 млн, пише «Інтерфакс-Україна».
Як повідомлялося, «Татнєфть» почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з-за ситуації навколо «Укртатнафти».
«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій «Укртатнафти» належало структурам, близьким до «Татнєфті», міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо «Татнєфті». Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь «Татнєфть» і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала виробництво в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не володів компетенцією для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].