«Татнєфть» намагається стягнути з України $144 млн у справі «Укртатнафти»

«Татнєфть» намагається стягнути з України $144 млн у справі «Укртатнафти»

Справа щодо оскарження рішення арбітражного трибуналу ad hoc зараз перебуває у провадженні Касаційного суду Французької республіки

Російська «Татнєфть» звернулася до судів США, Великобританії і РФ із заявою про стягнення з України $ 144 млн у справі «Укртатнафти».

Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України, передає Інтерфакс.

У повідомленні зазначається, що не дивлячись на те, що справа щодо оскарження рішення арбітражного трибуналу ad hoc зараз перебуває у провадженні Касаційного суду Французької республіки, ВАТ «Татнєфть» звернулося із заявами про визнання і зверненням до виконання арбітражного рішення в трьох іноземних юрисдикціях: РФ, США і Великобританії.

У Мін'юсті підкреслили, що спроба стягнення в РФ провалилася – Арбітражний суд Москви відмовився прийняти заяву «Татнєфті», визнавши, що він не має ефективної юрисдикції по цьому провадженню.

Компанія «Татнєфть» отримала від Арбітражного суду Москви відмову у прийняті заяви про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України виплати компенсації у рамках справи «Укртатнафти» у розмірі $144 млн, пише «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, «Татнєфть» почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з-за ситуації навколо «Укртатнафти».

«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій «Укртатнафти» належало структурам, близьким до «Татнєфті», міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо «Татнєфті». Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь «Татнєфть» і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала виробництво в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не володів компетенцією для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло