Суд Москви відхилив позов «Татнєфті» про стягнення $144 млн з України

Суд Москви відхилив позов «Татнєфті» про стягнення $144 млн з України

Компанія буде оскаржувати рішення

Компанія «Татнєфть» отримала від Арбітражного суду Москви відмову у прийняті заяви про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України виплати компенсації у рамках справи «Укртатнафти» у розмірі $144 млн, пише «Інтерфакс-Україна».

«Суд ухвалив рішення припинити провадження за заявою «Татнафти» про визнання і приведення до виконання рішення іноземного суду, винесеного 29 липня 2014 року міжнародним комерційним арбітражем, і повернути «Татнєфті» суму держмита», – заявила суддя. У компанії мають намір оскаржити це рішення.

Як раніше повідомлялось, «Татнєфть» подала в суди Москви і Лондона позови проти України на $144 млн у справі Кременчуцького НПЗ. Як відомо,18,296% акцій Кременчуцького НПЗ належало структурам, близьким до ПАТ «Татнєфть», ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану. В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів була практично обнулена. У жовтні 2007 року було заявлено про силове захоплення НПЗ.  Тоді «Татнєфть» припинила поставки нафти на НПЗ.

В травні 2008 року компанія пред'явила позов Україні на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році. Міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити «Татнєфті» компенсацію в розмірі $112 млн плюс відсотки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло