ВАСУ підтвердив незаконність рішення НБУ про ліквідацію КСГ Банку

ВАСУ підтвердив незаконність рішення НБУ про ліквідацію КСГ Банку

Нацбан звинуватив КСГ у відмиванні доходів

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відхилив касаційні скарги Національного банку України (НБУ) і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 5 квітня про визнання незаконними дії центробанку щодо КСГ Банку (Київ).

Відповідна постанова ВАСУ від 29 червня 2017 оприлюднено в Єдиному держреєстрі судових рішень.

При цьому рішення Київського апеляційного суду зобов'язує НБУ відновити функціонування КСГ Банку у якості діючої банківської установи.

Нагадаємо, що Нацбанк 30 серпня 2016 року прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати КСГ Банк за систематичні порушення у сфері протидії та запобігання легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема, за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Восени 2016 року один з акціонерів банку – Сергій Касьянов – звернувся до суду з позовом про неправомірність рішення правління центробанку. Позивач, крім того, просив суд зобов'язати НБУ відновити функціонування КСГ Банку.

На початку січня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність рішень НБУ.

Позивач оскаржив це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді, який 5 квітня визнав незаконними дії НБУ щодо КСГ Банку. Апеляційний суд не знайшов підтвердження фактів порушень, якими можна було обґрунтувати прийняття регулятором рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку і постановив скасувати відповідну постанову центробанку.

КСГ Банк працював на ринку України з 1993 року. Його активи на кінець першого кварталу 2016 року склали 445 млн грн. За цим показником він займав 79-е місце серед 109 банків, що діяли на той час українських банків, в тому числі кредитний портфель – 379,3 млн грн (67-е місце).

Основними акціонерами банку є Сергій і Ксенія Касьянова (по 33,46%), Олександр Шепелев.

У 2012 році по відношенню до екс-нардепа Шепелева було порушено справу за звинуваченням у причетності до розкрадання коштів Родовід Банку (Київ) на суму понад 220 млн грн, а також в участі в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на 315,3 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло