Кабмін хоче здавати газорозподільні системи в оренду

Кабмін хоче здавати газорозподільні системи в оренду

Проект закону дозволить отримати додаткові надходження до держбюджету

На засіданні, 12 липня Кабінет Міністрів підтримав законопроект, згідно з яким скасовується заборона на концесію і оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

До 2017 р облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості і облгазами.

Нагадаємо, що сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться в приватній власності, а частина залишається державною.
Згідно з постановою КМУ №95 від 21 лютого 2017 р Міненерговугілля уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Постанова тимчасово врегулював питання платного використання ГРС. У той же час, діючі закони України про трубопровідний транспорт і про оренду державного та комунального майна взагалі забороняють передачу в концесію або оренду державних ГРС або їх складових.

Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях і визначити спосіб платного використання ГРС.

Проект закону, в разі його прийняття, дозволить отримати додаткові надходження до держбюджету у вигляді концесійних платежів та орендної плати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті