Кабмін хоче здавати газорозподільні системи в оренду
Проект закону дозволить отримати додаткові надходження до держбюджету
На засіданні, 12 липня Кабінет Міністрів підтримав законопроект, згідно з яким скасовується заборона на концесію і оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
До 2017 р облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості і облгазами.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Нагадаємо, що сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться в приватній власності, а частина залишається державною.
Згідно з постановою КМУ №95 від 21 лютого 2017 р Міненерговугілля уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Постанова тимчасово врегулював питання платного використання ГРС. У той же час, діючі закони України про трубопровідний транспорт і про оренду державного та комунального майна взагалі забороняють передачу в концесію або оренду державних ГРС або їх складових.
Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях і визначити спосіб платного використання ГРС.
Проект закону, в разі його прийняття, дозволить отримати додаткові надходження до держбюджету у вигляді концесійних платежів та орендної плати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.