Польща обмежить імпорт автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну

Польща обмежить імпорт автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну

Буде посилено вимоги до проїзду автомобілів з іноземною реєстрацією через кордон з Україною

Польща посилює вимоги до проїзду автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну через скупчення машин на польсько-українському кордоні, яке викликало труднощі з прикордонним рухом і збільшило час очікування на кордоні. Про це повідомляє Аutoconsulting.

За останні кілька місяців зросли черги на польсько-українському кордоні, що викликано, зокрема, використанням громадянами України прогалин у податковому кодексі, пов'язаному з імпортом автомобілів з ЄС в Україну.

«На підставі українських норм права, громадяни України, які володіють зареєстрованими в Польщі автомобілями, зобов'язані перетинати кордон раз на п'ять днів. Беручи до уваги масштаби цього явища (кількість перетинів кордону такого типу автомобілями становить 4,5 млн разів протягом року) це впливає на прикордонний рух і час очікування на кордоні», – повідомляє агентство з посиланням на Мінфін Польщі.

Для виявлення податкових порушень ведеться посилений контроль. Конролюеться безпечний обіг товарів на кордоні, виявлення порушень законодавства у зв'язку зі спробами перевезення елементів, що становлять загрозу для безпеки країни, порушення законодавства щодо обігу товарів і технологій стратегічного значення.

Навесні цього року профільний комітет ВР відхилив законопроект №5567 «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)», який передбачав легалізацію тимчасово ввезених на територію України автомобілів з іноземною реєстрацією. Члени комытету вважають, що быльшысть авто ввезені до нашої країни з порушенням українського законодавства, проте число авто з іноземними номерами на дорогах країни виросло до 2 млн одиниць. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло