Президентом Індії стане представник найнижчої касти

Президентом Індії стане представник найнижчої касти

Президента вибирає не населення країни, а 4,5-тисячна колегія вибірників

Президентом Індії стане представник найнижчої касти
фото Twitter @SirJadeja

Вдруге в історії Індії президентом може стати представник найбіднішої і найбільш пригнобленої касти – недоторканних (даліт). Про це повідомляє The Guardian.

Президентські вибори почалися в понеділок. На пост президента претендують два кандидати – і обидва вони вихідці із касти даліт: губернатор східного штату Біхар – Натх Ковінд і опозиційний кандидат Мейра Кумар, юрист і колишній дипломат.

Колегія вибірників, що складається з депутатів верхньої і нижньої палати парламенту країни, а також законодавчих зборів штатів (всього 4,9 тисяч вибірників) вже сьогодні проголосує за нового главу держави. Результати голосування оголосять у четвер.

Проте місцеві ЗМІ підкреслюють, що перемога Ковінда майже гарантована, оскільки в правлячій партії заявили, що мають достатню кількість голосів для перемоги свого кандидата.

Новий президент вступить на посаду 25 липня, одразу по закінченню повноважень попереднього президента. Президент в Індії обирається на 5 років.

Ця посада на практиці має переважно церемоніальний характер. Керує країною прем’єр-міністр Нарендра Моді.

Каста недоторканних займає найнижче місце в кастовій ієрархії Індії. Вважається, що вони можуть оскверняти членів вищих каст. Недоторканні становлять 16-17% населення Індії. У ХХ столітті Індія почала приймати закони, спрямовані на покращення умов життя нижчих каст.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло