Комарі на сторожі боротьби із небезпечними вірусами

Комарі на сторожі боротьби із небезпечними вірусами

«Дочка» Google вирощуватиме мільйони модифікованих комах для боротьби із поширенням вірусу Зіка та лихоманки денге

Комарі на сторожі боротьби із небезпечними вірусами
фото з pixabay.com

«Дочка» технологічного гіганта Google, компанія Verily, знайшла власний спосіб боротися із поширенням вірусу Зіка та лихоманкою денге. У місті Фресно, Каліфорнія, компанія вирощує мільйони комарів чоловічої статі, яких обробляють спеціальними бактеріями, що робить їх стерильними. Про це повідомляє Futurism.

Уявіть, що в Каліфорнії спеціальний робот щомісяця вирощує близько мільйона комарів, які борються зі страшними хворобами, такими як вірус Зіка, Лихоманка Денге та іншими. Як це можливо – дивіться у відео та читайте в матеріалі: http://bit.ly/2uFWG4L Джерело відео: Verily / https://youtu.be/cshqWyzxVn8

Posted by Mind UA on Wednesday, 19 July 2017

Минулого жовтня компанія оголосила про початок боротьби із хворобами, що переносяться комарами, такі як вірус Зіка та лихоманка денге.

Вірус Зіка – це флававірус, що характеризується такими ж ознаками як і застуда, а в тяжкій формі може викликати мікроцефалію та синдром Гієна – Барре. Наразі вакцини від цієї хвороби не існує.

Лихоманка денге – вірусна інфекція, схожа на грип. Важка форма захворювання призводить до розвитку потенційно летальних ускладнень.

Компанія Verily створила спеціального робота, який щомісяця вирощує близько мільйона комарів у автоматичній лабораторії. Перша група із 20 000 безплідних комах уже випущені у Фресно.

Основною процедурою є автоматичне сортування за статевим принципом: виживають лише комарі-«хлопчики». По-перше, вони не кусають людей, а по-друге, від них самка не зможе відкласти яйця.

Проект із вирощування комах чоловічої статі у Фресно став найбільшим польовим випробуванням у США на сьогодні.

Старший інженер проекту Лінус Упсон повідомив: «Якщо ми дійсно хочемо допомогти людям у всьому світі, ми повинні мати можливість виробляти велику кількість комарів і розподіляти їх туди, де вони потрібні, таким чином зменшувати їхню популяцію дуже дешевим способом». Також він повідомив про плани компанії провести аналогічне польове випробування в Австралії:«Ми хочемо показати, що це може працювати в різних природних середовищах».

Модифіковані комахи на кшталт тих, що випускає компанія Verily, контролюються Агентством із захисту навколишнього середовища і проходять під назвою «мікробний контроль над шкідниками». Оцінка екологічного ризику, проведена агентством у 2016 році, доводить, що видозмінені комарі не можуть завдати шкоди іншим організмам. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті