Україна має один з найнижчих показників з вакцинації дітей у світі

Україна має один з найнижчих показників з вакцинації дітей у світі

Україна входить у ТОП 8 країн, в яких вакцинація охоплює менше половини дітей

Всесвітня організація охорони здоров'я і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) опублікували дані, згідно з якими в минулому році 12,9 млн немовлят в усьому світі не отримали жодного щеплення, пише портал Фарма.

Щеплення від дифтерії, правця та кашлюку отримали менше 50% дітей в Центральноафриканській Республіці, Чаді, Екваторіальної Гвінеї, Нігерії, Сомалі, Південному Судані, Сирії та Україні.

«Ці діти в більшості випадків не мають доступу і до інших основних медичних послуг. Якщо ми маємо намір підвищити планку в справі імунізації у всесвітньому масштабі, то ми повинні зробити так, щоб медичними послугами змогли користуватися в першу чергу ті, хто зараз позбавлений доступу до них», – заявив директор Департаменту по імунізації, вакцин і біологічним препаратів ВООЗ Жан- Марі Окво-Белі.

З 2010 року частка дітей, які проходять повний курс регулярної вакцинації, незмінно становить в середньому 86% по світу. Відсоток вакцинованих дітей не змінюється незважаючи на те, що на міжнародному рівні всі держави неодноразово обіцяли досягти глобальної мети – охопити імунізацією щонайменше 90% всіх дітей.

За даними ООН, завдяки імунізації щорічно вдається рятувати від загибелі через дифтерії, правця, кашлюку та кору приблизно 2-3 млн дітей в рік.

Раніше Mind писав про те, що у 2017 році в світі, як стверджує міжнародний фонд ЮНІСЕФ, вибухне найгірша з часів 1945 року гуманітарна криза.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті