США та Китай не змогли врегулювати торговий конфлікт
Питання значного торгового дисбалансу залишилось відкритим
Сполучені Штати та Китай не змогли домовитись про нові важливі кроки щодо зменшення торгового дефіциту США з Китаєм, що ставить від сумнів відносини у сферах економіки та безпеки президента Дональда Трампа та Пекіна. Про це повідомляє Reuters.
Щорічний економічний діалог у Вашингтоні завершився скасованими інформаційними конференціями та відсутністю спільної заяви і нових повідомлень про доступ США до ринків Китаю.
Як повідомляється, обидві сторони мали «відверте спілкування», але не змогли узгодити більшість торгових та економічних питань, важливих для Сполучених Штатів.
До них відносяться вимоги США щодо доступу до ринків фінансових послуг Китаю, зменшення надлишкових потужностей Китаю із виготовлення сталі, зниження автоіндустріальних тарифів, скорочення дотацій для державних підприємств, припинення дії китайських вимог щодо локалізації даних та скорочення квот на право власності іноземних компаній у Китаї.
«Китай визнав нашу спільну мету зменшити торговий дефіцит, задля втілення якої готові працювати обидві сторони», – сказав міністр фінансів США Стівен Мнучін та секретар з питань торгівлі США Вілбур Росс.
Обидві сторони погодились, що одним із можливих рішень подолання торгового дисбалансу є розширення експорту США до Китаю замість зменшення імпорту з Китаю, сказав після переговорів заступник міністра фінансів Китаю Чжу Гуанао.
Видання повідомляє, що задля подолання дисбалансу, Китай закликав Сполучені Штати усунути положення про експортний контроль та збільшити експорт високотехнологічної продукції до Китаю.
Як повідомлялось минулого тижня, торговий профіцит Китаю із США виріс до 20-місячного максимуму – щомісячний надлишок у червні досяг $25,4 млрд, що є найвищим показником з жовтня 2015 року. Дані митниці показують, що загальний експорт Китаю зріс на 11,3% до $196,6 млрд. Такий дисбаланс спричиняє непорозуміння між двома країнами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].