Щорічно Україна витрачає на обслуговування держборгу 4% ВВП

Щорічно Україна витрачає на обслуговування держборгу 4% ВВП

На безпеку і оборону України витрачає більше

Щороку з бюджету України витрачається близько 100 млрд грн або 4% ВВП на обслуговування зовнішнього боргу. Про це на форумі по децентралізації в Тернопільській області повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Ще близько $ 5,5 млрд Україна щорічно витрачає з бюджету на покриття дефіциту Пенсійного фонду і 5% ВВП – на безпеку і оборону.

Як підрахували в Міністерстві фінансів, держборг України складає 66,8% ВВП. З цього обсягу 70% складають валютні позики. Загальний прямий і гарантований борг України виріс на 0,17%, до $74,68 млрд на кінець травня.

Нагадаємо, в минулому році держборг країни склав $ 70,97 млрд.

Кабмін 24 травня схвалив попередні умови репрофайлінгу ОВДП у портфелі НБУ на 229 млрд грн, що дозволить знизити навантаження на держбюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування облігацій, однак сам процес репрофайлінга поки що не завершений. В даний час у власності НБУ перебувають ОВДП на суму понад 373 млрд грн, або 55% їх загального обсягу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло