Українці під керівництвом викладача Оксфорду заробили мільйони на фальшивих нагородах

Українці під керівництвом викладача Оксфорду заробили мільйони на фальшивих нагородах

У країнах східної Європи досі актуальна ідея, що нагороду можна купити за гроші

Українці під керівництвом викладача Оксфорду заробили мільйони на фальшивих нагородах
Фото ox.ac.uk

Українські та британські «бізнесмени» використали репутацію Оксфордського університету, щоб заробити мільйони на фейкових нагородах. Про це пише британське видання The Times.

«Європейська бізнес-асамблея» (EBA) рекламувала себе як представник Оксфордського університету, щоб продавати вигадані призи, такі як «Міжнародна премія Сократа» і «Пам'ятний хрест королеви Вікторії» за 9 300 фунтів стерлінгів ($12,1 тисяч).

Бізнес, який вели українці з походженням –  батько й син Антон та Іван Саввови, продав тисячі нагород з 2000 року і приніс своїм засновникам мільйони фунтів. «Бізнесмени» торгували на репутації Оксфордського університету, використовуючи в рекламі його фото, шрифти etc.

Головним організатором цієї схеми став колишній викладач Оксфордського університету в Бруксі, Джон Неттінг. Іван Саввов (син) був одним з його учнів. Неттінг став директором компанії EBA і вручав нагороди «переможцям».

Українці під керівництвом викладача Оксфорду заробили мільйони на фальшивих нагородах
Скрін із «офіційного» сайту ЕВА

Колишні співробітники EBA розповідають, що їх завданням було надсилати вченим у країнах, що розвиваються, е-мейли з інформацією, що їх номіновано на премію. Той, хто зацікавився, мав заплатити кілька тисяч фунтів за адміністративні витрати компанії і за п'ятирічну ліцензію на «використання преміального бренду».

«Нам сказали звертатися в країни східної Європи, Близького сходу і Росії – де досі актуальна ідея, що нагороду можна купити за гроші», – зазначає співробітник.

«Що таке 8 тисяч фунтів? Не так і багато, щоб на вашій стіні висів «справжній» сертифікат з Оксфорду», – зазначає ще один працівник.

EBA також продавала членство в організаціях під назвами Академічний Союз та Міжнародний клуб лідерів, і брала гроші за публікацію статей у своєму журналі – «Альманах Сократа», в якому переважно містилися матеріали, взяті з Інтернету.

Для підтримки репутації компанія навіть запрошувала на свої заходи, очевидно за гроші, колишнього міністра торгівлі лорда Джонса з Бірмінгема і вчену – баронесу Грінфілд.

Церемонії вручення нагород теж були серйозні – з червоною доріжкою, трубачами, охороною і формальною ходою.

Українці під керівництвом викладача Оксфорду заробили мільйони на фальшивих нагородах
http://www.ebaoxford.co.uk

За 9300 фунтів пропонувався«VIP-пакет» послуг: можливість виступити з промовою на церемонії нагородження, інтерв'ю в «Альманах Сократа» і триденне проживання.

Два португальських мера за державні гроші купили премії «Найкращі міста» в 2013 році, повідомляють місцеві звіти. Один з них, Фернандо Руас, зараз депутат Європарламенту. Він визнав, що заплатив гроші, але вважав, що EBA заслуговує довіри.

Минулого року гендиректор державних портів Гани отримав нагороди «Керівник року» і «Найкраще підприємство» – за кілька місяців до того, як його звільнили за хабарництво, корупцію і кумівство.

EBA, батько та син Саввови та Джон Неттінг не відреагували на прохання надати коментарі виданню.

Прес-секретар Оксфордського університету зазначив: «Ми підтверджуємо, що «Європейська асамблея бізнесу» ніяк не пов’язано з Оксфордським університетом. Ми більше не коментуємо цю компанію».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло