ГПУ: не заважаючи на борги перед держбанками, Укртелеком віддав ліквідне майно у заставу Сбербанку Росії

ГПУ: не заважаючи на борги перед держбанками, Укртелеком віддав ліквідне майно у заставу Сбербанку Росії

93% держпакета Укртелекому приватизували за заниженою вартістю

У вересні 2011 року між Укртелекомом та Сбербанком Росії було укладено кредитний договір на $250 млн. Кінцевою датою строку погашення було 16 листопада 2016 року. За цим договором Укртелеком передав для Сбербанку Росії в заставу «все ліквідне майно».

Про це повідомляє Finbalance.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 12.07.2017 щодо кримінального провадження №22014000000000090 (досудове слідство здійснює ГПУ) за фактами приватизації 92,8% держпакета акцій Укртелекому за заниженою вартістю, невиконання покупцем пакета акцій – ЕСУ – умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП), незаконного фінансування в 2012-2013 роках створення ТМСП за рахунок коштів держбюджету в сумі 220 млн грн.

«Після сплати першого траншу за договором, на решту грошових зобов`язань ЕСУ випустило облігації серій «А» та «В» зі строком обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передано державним банкам, зокрема, Укрексімбанк та Ощадбанк. До теперішнього часу ЕСУ своїх зобов`язань за вказаними договорами у повному обсязі не виконало, внаслідок чого утворена заборгованість перед Ощадбанк та Укрексімбанк, яка постійно збільшується», – йдеться в судових матеріалах.

У них також зауважується, що відповідно до договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 ЕСУ за придбаний пакет акцій Укртелекому зобов`язалось перерахувати Фонду держмайна кошти в сумі 4,2 млрд грн упродовж 30 календарних днів та в сумі 5,3 млрд грн упродовж 60 календарних днів від дати нотаріального посвідчення договору.

Компанія «ЕСУ» була створена у грудні 2005 року у Києві з назвою RBScom. У липні 2006 року, з приходом австрійського інвестиційного фонду EPIC, компанія була перейменована в EPIC Services Ukraine і стала скорочено називатися «ESU».

До основних видів діяльності компанії належать: розгортання і модернізація мереж мобільних операторів, технічна підтримка, мережеві сервіси, поставка обладнання, логістичні послуги, консалтинг, розробка програмного забезпечення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло