ГПУ: не заважаючи на борги перед держбанками, Укртелеком віддав ліквідне майно у заставу Сбербанку Росії
93% держпакета Укртелекому приватизували за заниженою вартістю
У вересні 2011 року між Укртелекомом та Сбербанком Росії було укладено кредитний договір на $250 млн. Кінцевою датою строку погашення було 16 листопада 2016 року. За цим договором Укртелеком передав для Сбербанку Росії в заставу «все ліквідне майно».
Про це повідомляє Finbalance.
Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 12.07.2017 щодо кримінального провадження №22014000000000090 (досудове слідство здійснює ГПУ) за фактами приватизації 92,8% держпакета акцій Укртелекому за заниженою вартістю, невиконання покупцем пакета акцій – ЕСУ – умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП), незаконного фінансування в 2012-2013 роках створення ТМСП за рахунок коштів держбюджету в сумі 220 млн грн.
«Після сплати першого траншу за договором, на решту грошових зобов`язань ЕСУ випустило облігації серій «А» та «В» зі строком обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передано державним банкам, зокрема, Укрексімбанк та Ощадбанк. До теперішнього часу ЕСУ своїх зобов`язань за вказаними договорами у повному обсязі не виконало, внаслідок чого утворена заборгованість перед Ощадбанк та Укрексімбанк, яка постійно збільшується», – йдеться в судових матеріалах.
У них також зауважується, що відповідно до договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 ЕСУ за придбаний пакет акцій Укртелекому зобов`язалось перерахувати Фонду держмайна кошти в сумі 4,2 млрд грн упродовж 30 календарних днів та в сумі 5,3 млрд грн упродовж 60 календарних днів від дати нотаріального посвідчення договору.
Компанія «ЕСУ» була створена у грудні 2005 року у Києві з назвою RBScom. У липні 2006 року, з приходом австрійського інвестиційного фонду EPIC, компанія була перейменована в EPIC Services Ukraine і стала скорочено називатися «ESU».
До основних видів діяльності компанії належать: розгортання і модернізація мереж мобільних операторів, технічна підтримка, мережеві сервіси, поставка обладнання, логістичні послуги, консалтинг, розробка програмного забезпечення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].