SpaceX залучила $350 млн і стала однією з семи найбільших приватних компаній світу

SpaceX залучила $350 млн і стала однією з семи найбільших приватних компаній світу

Інвестори вірять у плани Маска отримувати $30 млрд щорічного доходу до 2025 року

SpaceX залучила $350 млн і стала однією з семи найбільших приватних компаній світу
Фото SpaceX

Американська компанія SpaceX Ілона Маска досягла $21,2 млрд капіталізації, за підсумками останнього раунду фінансування. Виробник ракет став однією з найбільш високо оцінених приватних компаній в світі, з посиланням на The New York Times пише VC.ru.

У липні 2017 року SpaceX залучила $350 млн, за даними дослідницької фірми Equidate, яка моніторить розвиток приватних компаній. Список інвесторів не розкривається. Представник SpaceX відмовився від коментарів.

Після попереднього раунду фінансування SpaceX зросла майже вдвічі. У січні 2015 року компанія залучила $1 млрд від Google і фонду Fidelity Investments при оцінці в $12 млрд.

Таким чином, SpaceX стає однією з семи найбільших компаній з венчурними інвестиціями, які оцінюються в $20 млрд і більше, вказує видання з посиланням на дані аналітиків CB Insights.

У перелік цих компаній входять американські Uber (оцінюється в $69,8 млрд), Airbnb ($31 млрд), розробник ПЗ для аналізу даних Palantir ($21,3 млрд) і WeWork ($20,8 млрд), а також китайські Didi ($49,9 млрд) і Xiaomi ($45,5 млрд).

Зростання інвестицій, вкладених у SpaceX означає, що фінансові результати, спрогнозовані Маском в 2016 році, виглядають цілком реалістично. Зокрема, голова компанії говорив, що програма з роздачі інтернету по всьому світу за допомогою супутників до 2025 року буде приносити більше $30 млрд доходу на рік, нагадує видання.

Обсяг укладених SpaceX контрактів становить близько $10 млрд, серед партнерів компанії – Пентагон і НАСА. З початку 2017 року компанія запустила десять ракет. До 2019 року вона планує здійснювати в середньому один запуск на тиждень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло