Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Х-лабораторія від Google винайшла дешеву і просту систему для зберігання чистої енергії

Х-лабораторія від Google винайшла дешеву і просту систему для зберігання чистої енергії

Alphabet з такими міні-електростанціями може скласти гідну конкуренцію на ринку зберігання енергії

Х-лабораторія від Google винайшла дешеву і просту систему для зберігання чистої енергії
фото Shutterstock

Дослідницька лабораторія Х – підрозділ Alphabet, яка десять років тому розробила для Google автомобіль, що може рухатися без водія – зараз працює над новим проектом. Йдеться про створення системи зберігання відновлюваної енергії, повідомляє Bloomberg. Проект отримав кодову назву «Мальта».

За словами дослідників лабораторії X, така система може бути розміщена практично в будь-якому місці, може служити довше, ніж літій-іонні батареї, і конкурувати в ціні з новими гідроелектростанціями та іншими методами зберігання чистої енергії.

В Х-лабораторії розробляється ще цілий ряд технопроектів, таких як Google Glass чи доставка продуктів дронами.

Венчурні капіталісти та уряд скоротили фінансову підтримку проектів з виробництва чистої енергії, яка може стати альтернативою викопним видам палива, однак в Х-лабораторії не здаються.

Над розробкою «Мальти» працюють лише близько 10 винахідників, це неофіційний проект. Х-лабораторія зараз шукає спонсорів, каже її директор Обі Фельтен. Якщо проект вдасться втілити в життя, то в галузі зберігання електроенергії Alphabet зможе конкурувати з промисловими електростанціями Siemens AG, ABB Ltd. і General Electric Co і Tesla.

Х-лабораторія від Google винайшла дешеву і просту систему для зберігання чистої енергії
Джерело: X-Lab

Система зберігання має вигляд маленької електростанції з чотирма циліндричними баками, з'єднаними трубами з тепловим насосом. Два резервуари заповнені сіллю, а два – антифризом або вуглеводневою рідиною. Сіль тримає тепло, а антифриз зберігає холод – багато годин і навіть днів. Система приймає енергію у вигляді електрики і перетворює її в окремі потоки гарячого і холодного повітря. Гаряче повітря нагріває сіль, а холодне повітря охолоджує антифриз – це те, що стосується способу холодильника з наведеної аналогії.

Переключити систему – і процес піде назад – це той самий образ реактивного літака. Гаряче і холодне повітря кинуться назустріч один одному, створюючи потужні вихори, які будуть крутити турбіну і видавати електрику.

Х-лабораторія від Google винайшла дешеву і просту систему для зберігання чистої енергії
Джерело: X-Lab

Станція може мати різні розміри – від гаража до справжньої електростанції. Вона зможе живити як величезні промислові об'єкти, центри обробки даних, так і дата-центри невеликих вітропарків і сонячних установок.

При створенні система застосовувалися і перевірені технології, і зовсім свіжі.

«Проводячи аналогію, це як поєдання холодильника і реактивного літака», – пояснює Джуліан Грін, продакт-менеджер «Мальти».

Цінність цього проекту – в його простоті. В тому, що для створення таких станцій потрібні лише дешеві матеріали і небагато місця.

Ринок зберігання електроенергії, за прогнозом Bloomberg New Energy Finance (BNEF), до 2024 року може отримати близько $40 млрд інвестицій. За оцінкою аналітиків, в 2017 році можна буде зберегти близько 790 МВт енергії, а загальна потужність акумульованої енергії за сім років, як очікується, досягне 45 ГВт.

Одна з проблем відновлюваної енергії в тому, що немає хорошого способу її зберігати. Наприклад, Каліфорнія лише за перші 6 місяців 2017 року втратила більше 300 тис. МВт, вироблених сонячними батареями і вітряними електростанціями, які могли б знадобитися десяткам тисяч домоволодінь.

BNEF підрахувала, що в Німеччині в 2015 році було втрачено 4% вітряної енергії, Китай втратив більше 17%. Лабораторія-Х вважає ринок Китаю дуже перспективним. Щоправда, в цій країні заборонені майже всі сервіси Google.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті