ЄК збирається вести переговори з Росією щодо «Північного потоку-2»
Потужність нового газопроводу передбачається у два рази більше, ніж у першого Nord Stream
Єврокомісія підтвердила свою пропозицію про отримання мандата від держав-членів на проведення переговорів з Російською Федерацією щодо проекту «Північний потік-2» (Nord Stream-2) і наразі обговорює його з державами-членами.
Про це повідомив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер, передає Інтерфакс.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«У випадку Nord Stream-2 існує ряд правових, економічних і політичних проблем, які потрібно обговорити і які вимагають певних правових рамок. З цією метою ЄС прагне отримати від держав-членів мандат на проведення переговорів з РФ», – сказав Вагнер.
Вагнер зауважив, що ЄС більше двох десятиліть продовжує удосконалювати загальну енергетичну політику, засновану на внутрішньому енергетичному ринку ЄС газу і електрики і спрямовану на зниження впливу на навколишнє природне середовище і клімат.
«Однак держави-члени зберігають за собою право приймати рішення про їх енергетичний баланс», – пояснив Вагнер.
До реалізації проекту Nord Stream-2 вартістю майже 10 млрд євро Газпром і його партнери мають намір приступити в квітні 2018 року.
Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде в два рази більше, ніж у першого Nord Stream, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.
Як відомо, Київ виступає категорично проти цього будівництва, називаючи його політично мотивованим, і пропонуючи ЄС створити консорціум із залученням європейських компаній для управління існуючим більш ефективним маршрутом транспортування через Україну.
Про свою незгоду з проектом Nord Stream-2 заявили також ряд країн ЄС, зокрема, Польща і Литва.
2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові антиросійських санкції.
Нові санкції передбачають штрафи для європейських компаній, які, зокрема, будуть співпрацювати з російським «Газпромом» при реалізації газопроводу «Північний потік-2». У свою чергу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Брюссель готовий негайно реагувати, якщо санкції зашкодять економічним інтересам ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.