Польща побудує першу в країні АЕС

Польща побудує першу в країні АЕС

Розглядають дві локації - Любятово-Копаліно та Жарновец

Польща побудує першу в країні АЕС
Фото УНІАН

Польський уряд прийняв рішення побудувати в країні першу атомну електростанцію. Рішення було прийняте протягом останніх декількох днів.

Про це повідомляє польське ЗМІ, передає ЄП.

Питання щодо фінансування проекту все ще залишається відкритим.

Міністерство з розвитку Польщі вважає, що найкращим варіантом буде придбати ядерну техніку з Франції.
Проте у Міністерстві енергетики Польщі заявляють про переваги використання китайської та південнокорейської технологій.

Повідомляється, що для будівництва першої АЕС у Польщі розглядають дві локації – Любятово-Копаліно та Жарновец.

Нагадаємо, що екологічне питання стало каменем спотикання на саміті G20, який завершився 8 липня в Гамбурзі. Делегація США змусила інших учасників  врахувати свої пропозиції у фінальній Декларації щодо світової екології.

«Ми беремо до уваги рішення США вийти з Паризької угоди. США оголосили, що негайно припинять реалізацію свого нинішнього національно визначеного внеску, та підтвердили свою рішучу прихильність до підходу, який знижує викиди, одночасно підтримуючи економічне зростання та покращуючи потреби в енергетичній безпеці», – зазначено у тексті Декларації.

Також у тексті документа збереглася згадка про горючі корисні копалини у контексті можливості їхнього використання у поєднанні з відновлюваними джерелами енергії, на чому наполягали США. Водночас усі європейські країни зголосилися до 2050 року позбутися теплової генерації, що працює на вугіллі.

Така глобальна «пропозиція для приєднання» міститься у Паризькій угоді для всіх 195 країн, які її підписали, і яка набрала чинності 4 листопада 2016 року. Паризька угода передбачає, що світ поступово перейде на джерела безвуглецевої енергії, якими є сонячно-вітрова, атомна та гідрогенерація. Подробиці з дослідження Mind можна прочитати у матеріалі «Атомна децентралізація: що прийде на зміну великим АЕС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло