Німецька енергетична компанія закликає європейських постачальників газу освоювати нові джерела

Німецька енергетична компанія закликає європейських постачальників газу освоювати нові джерела

На думку Uniper, американський газ обходитиметься Європі вдвічі дорожче

Постачальники європейського газу повинні зайняти більш активну роль в освоєнні нових джерел з огляду на спроби США проштовхнути свій LNG-газ до Європи, заявив генеральний директор німецької енергетичної компанії Uniper Клаус Шефер у вівторок, передає Reuters.

Uniper є однією із п’яти західних компаній, яка інвестувала у будівництво російського експортного трубопроводу «Північний потік-2». У зв’язку із введенням нових санкцій проти Росії Сполученими Штатами, його буде важче реалізувати.  

«Основною причиною (для введення санкцій) є стратегічні економічні інтереси, а це значить цільове домінування США на енергетичних ринках», – сказав Шефер. На його думку, американський газ коштуватиме для європейських покупців на 50% дорожче ніж європейський.

Також він зазначив, що постачальникам європейського газу варто пошукати нових способів виробництва синтетичного газу із надлишків відновлюваної енергії.

Uniper входить до низки компаній, які експериментують з так званим «вітряним газом», який можна створити в газорозподільних мережах через електроліз та, який зможе поповнити нестачу природного газу у майбутньому.

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав нові санкції проти Росії. У тексті закону йдеться про те, що США продовжуватимуть виступати проти трубопроводу «Північний потік-2» через його шкідливий вплив на енергетичну безпеку ЄС, розвиток газового ринку в Центральній та Східній Європі та на енергетичні реформи в Україні.

ЄС одразу виступив проти введення подібних санкцій, оскільки це може нашкодити їх енергетичному сектору. Зокрема, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер попередив Сполучені Штати, що ЄС готовий ввести санкції у відповідь, якщо дія санкцій матиме негативний вплив на економіку Європи.

Німеччина також заявила, що США не можуть штрафувати німецькі компанії за те, що вони займаються бізнесом в іншій країні. 1200 –кілометровий газопровід з’єднає Росію і Німеччину, минаючу Україну, Польщу і країни Балтії. Планується, що потужність газопроводу буде в два рази більша, ніж у першого «Північного потоку».

Кому загрожують санкції , проти кого спрямований закон та чого чекати України можна ознайомитись в статті Mind «Американська відповідь: по кому вдарять санкції проти РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло