Бюджет отримав від держкомпаній 15,5 млрд грн у 2016 році

Бюджет отримав від держкомпаній 15,5 млрд грн у 2016 році

Основну частину суми складають дивіденди від роботи компаній

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підрахувало, що загальна сума, яку держкомпанії перерахували до державного бюджету в 2016 році, становить близько 15,5 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Велика частина суми припадає на дивіденди, нараховані на акції господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність – 15,2 млрд грн.

Як частина чистого прибутку державних унітарних підприємств та їх об'єднань було перераховано 223,5 млн грн.

87,5% від усієї суми дивідендів, сплачених підприємствами держсектора в зазначений період припадає на НАК «Нафтогаз України».

Крім того, в список найбільших платників дивідендів за результатами 2016 року, також увійшли «Укргідроенерго» – 662,9 млн грн, «Турбоатом» – 400,7 млн грн, «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» – 321,8 млн грн, «ДТЕК Дніпроенерго» – 285,6 млн грн, «Центренерго» – 151,4 млн грн, «ДТЕК Дніпрообленерго» – 58,9 млн грн, «Аграрний фонд» – 24,4 млн грн; Fishing Company S.A. – 15,1 млн грн, «Українське Дунайське пароплавство» – 15,0 млн грн.

За підсумками 2016 року державним компаніям, які не сплатили своєчасно дивіденди, була нарахована пеня в розмірі близько 77,9 тис. грн. При цьому сума вже сплаченої пені становить близько 41,9 тис. грн.

«Оцінювати значне збільшення суми дивідендів, отриманих від держкомпаній, як позитив слід із суттєвими застереженнями. Практика показує, що державні компанії спрямовують до 50% власного прибутку до бюджету країни, які держава в подальшому витрачає на різноманітні потреби, зокрема у соціальній сфері. Але держпідприємства не повинні бути лише джерелом коштів для перекриття дірок у бюджеті. Втрата значної частки прибутку обмежує можливості держкомпаній реінвестувати  у модернізацію чи розвиток виробництва. На жаль, це заздалегідь програшна бізнес-модель, що у довгостроковій перспективі призводить до занепаду державних активів», -відзначає перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Нагадаємо, надходження до державного бюджету від приватизації, оренди державного майна та дивідендів держкомпаній, які знаходяться в управлінні Фонду державного майна України (ФДМУ), за 2016 рік зросли на 47% в порівнянні з минулим роком – до 2,6 млрд грн.

Надходження до державного бюджету України від приватизації за підсумками 2015 року склали 151,5 млн грн, що в 3 рази менше показника 2014 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті