Субсидії: Уряд скоротив розрахунок середнього доходу до 2 кварталів
Також відтепер заборонено призначати субсидії одночасно за місцем реєстрації та фактичного проживання

Кабінет міністрів України дозволив при призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг враховувати доходи за два попередні квартали і заборонив призначати субсидії одночасно за місцем реєстрації та місцем фактичного проживання, повідомляє Інтерфакс-Україна
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав дане рішення серед прийнятих урядом на засіданні без обговорення.
У проекті рішення наголошується, що субсидія для компенсації витрат на оплату послуг ЖКГ призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу домогосподарства нема за 4 кварталу, як було раніше, а за 2 попередні квартали.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Також Кабмін постановив, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації і за місцем фактичного проживання громадянина.
Уряд визначив, що субсидія щодо приміщень, де прописані недієздатні особи, над якими встановлено опікунство, призначається за заявою опікуна.
Кабмін також постановив, що субсидія не призначається на наступний період, якщо є двомісячна заборгованість за послуги ЖКГ в сумі понад 20 неоподатковуваних податком доходів громадян – 340 грн (раніше не призначалась просто при наявності двомісячної заборгованості).

Як вже повідомляв Mind, згідно з повідомленням Урядового порталу, українці, які не змогли оформити субсидію через відсутність офіційної «прописки», мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла.
«Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря» – говориться у повідомлені.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.