У Кабміні повідомили, як оформити субсидію без прописки

У Кабміні повідомили, як оформити субсидію без прописки

Підставою для субсидії може стати договір оренди житла

У Кабміні повідомили, як оформити субсидію без прописки
Фото УНIАН

Українці, які не змогли оформити субсидію через відсутність офіційної «прописки», мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла. Про це пише Урядовий портал на своїй сторінці у Facebook.

Загалом безповоротна допомога оформлюється виключно на зареєстрованих у житловому приміщенні людей. Але Кабмін пішов назустріч тим людям, які не мають офіційної реєстрації, але сплачують комунальні послуги.

«Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря», – говориться у повідомлені.

Такий документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен братися до уваги місцевими органами соціального захисту населення на користь сім’ї.

Нагадаємо, раніше у Кабміні заявили, що допомога уряду на сплату житлово-комунальних послуг буде оформлюється на фактичних, а не на всіх зареєстрованих мешканців житла.

«Часто буває так, коли в квартирі або будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до нарахування субсидії ніякого відношення не має. Безповоротна допомога уряду на сплату житлово-комунальних послуг – субсидія – оформляється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб з числа зареєстрованих жителів житла», – підкреслюється в повідомленні.

В такому випадку, житель квартири при оформленні субсидії в Декларації про доходи в розділі «склад сім'ї» повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з людиною, який отримує субсидію. Зокрема, наголошується в повідомленні, необхідно написати: «зареєстровані, але не проживають».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті