В «Укроборонпромі» виявили порушень на 557 млн грн

В «Укроборонпромі» виявили порушень на 557 млн грн

Таким є результат перевірок Державної аудиторської служби

В «Укроборонпромі» виявили порушень на 557 млн грн
Фото УНІАН

За результатами перевірок на ДК «Укроборонпром» були виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень.
Про це йдеться в листі Державної аудиторської служби на адресу Мінекономрозвитку, повідомляє Економічна правда.

У листі зазначається, що впродовж 2014-2016 років у плановому порядку були проведені державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств-учасників ДК «Укроборонпром».
За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.

«Насамперед – через маніпулювання процесом формування фінансових результатів для мінімізації сплати податків та відрахувань до бюджету», – вказано у листі ДАС.

Як зазначається, були виявлені випадки реалізації продукції за цінами, нижчими від собівартості, не виконувалися договірні зобов'язання, що призводило до утворення боргів та застосування штрафів.

В «Укроборонпромі» виявили порушень на 557 млн гривень
Лист Державної аудиторської служби

Цифри у звіті аудиторської служби могли бути значно більшими, проте деякі підприємства ДАС не змогла перевірити через відсутність звітності.
«Ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Харківське державне авіаційне підприємство» за 2013-2016 роки у квітні 2017 року не проведена через відсутність ведення бухгалтерського обліку, складення фінансової звітності лише за третій квартал 2016 року. Про це повідомлені НАБУ та поліція», – йдеться в листі.

Служба також встановила порушення, які призвели до втрати активів та неефективних витрат ресурсів на загальну суму понад 685 млн гривень.

Як сказано у листі ДАС, дочірні підприємства «Укрспецекспорту», яке входить до складу концерну і сама компанія у 2016 році здійснювали витрати, не передбачені фінансовими планами, а ДП «Таско-експорт» взагалі витратило понад 533 млн гривень за відсутності фінпланів.

Крім цього, у 2014-2015 роках Держфінінспекція двічі проводила ревізії «Укроборонпрому», які виявили фінансові порушення та факти неефективного витрачання ресурсів на загальну суму понад 500 млн гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло