В «Укроборонпромі» виявили порушень на 557 млн грн
Таким є результат перевірок Державної аудиторської служби

За результатами перевірок на ДК «Укроборонпром» були виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень.
Про це йдеться в листі Державної аудиторської служби на адресу Мінекономрозвитку, повідомляє Економічна правда.
У листі зазначається, що впродовж 2014-2016 років у плановому порядку були проведені державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств-учасників ДК «Укроборонпром».
За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.
«Насамперед – через маніпулювання процесом формування фінансових результатів для мінімізації сплати податків та відрахувань до бюджету», – вказано у листі ДАС.
Як зазначається, були виявлені випадки реалізації продукції за цінами, нижчими від собівартості, не виконувалися договірні зобов'язання, що призводило до утворення боргів та застосування штрафів.

Лист Державної аудиторської служби
Цифри у звіті аудиторської служби могли бути значно більшими, проте деякі підприємства ДАС не змогла перевірити через відсутність звітності.
«Ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Харківське державне авіаційне підприємство» за 2013-2016 роки у квітні 2017 року не проведена через відсутність ведення бухгалтерського обліку, складення фінансової звітності лише за третій квартал 2016 року. Про це повідомлені НАБУ та поліція», – йдеться в листі.
Служба також встановила порушення, які призвели до втрати активів та неефективних витрат ресурсів на загальну суму понад 685 млн гривень.
Як сказано у листі ДАС, дочірні підприємства «Укрспецекспорту», яке входить до складу концерну і сама компанія у 2016 році здійснювали витрати, не передбачені фінансовими планами, а ДП «Таско-експорт» взагалі витратило понад 533 млн гривень за відсутності фінпланів.
Крім цього, у 2014-2015 роках Держфінінспекція двічі проводила ревізії «Укроборонпрому», які виявили фінансові порушення та факти неефективного витрачання ресурсів на загальну суму понад 500 млн гривень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].