Волкер: міністр оборони США приїхав в Україну не з порожніми руками

Волкер: міністр оборони США приїхав в Україну не з порожніми руками

Спецпредставник Держдепу вважає, що вступу України в НАТО перешкоджає корупція

Волкер: міністр оборони США приїхав в Україну не з порожніми руками
фото Facebook Курта Волкера

Спеціальний представник США по Україні Курт Волкер підтвердив, що міністр оборони США Джеймс Меттіс привіз в Україну оборонне озброєння. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю на телеканалі «Прямий».

«Так, я згоден з тим, що міністри оборони не приїжджають «з порожніми руками». Джеймс Меттіс привіз певне оборонне обладнання для української армії», – підкреслив він.

Вступ до НАТО. Волкер зазначив, що ніхто зараз не може сказати, коли Україна стане членом НАТО – це рішення самої України. Цей процес дуже довгий, і потрібно ще багато часу, перш ніж Україна зможе подати заявку на вступ, зазначив він. Зокрема, за його словами, для цього потрібно: провести реформи в обороні, безпекові реформи, привести в порядок свою економіку.

«Підготовка України до вступу в НАТО – це велика частина моєї дипломатичної кар’єри», – зазначив Курт Волкер.

Інтерв'ю Курта Волкера «Прямому»

Таке інтерв'ю мало б вийти на CNN або BBC. Розмова, яка пояснює ставлення США до України та Росії і дає відповідь на питання, чи буде Україна в НАТО. Але воно вийшло на «Прямому». Дивіться ексклюзивне інтерв'ю Андрія Пальчевського з спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером.

Posted by Прямий телеканал – prm.global on Saturday, 26 August 2017

Боротьба з корупцією. Волкер зазначив, що одна з головних перешкод для вступу України в НАТО – це корупція. Насправді це явище є і в НАТО, і слід усвідомити, що корупція нікуди не зникне сама по собі, як якесь магічне явище. Її подолання – це дуже довгий і трудомісткий процес, наголошує спецпредставник Держдепу.

Відмова України від ядерної зброї. Волкер назвав Будапештський меморандум 1994 року дуже правильним рішенням.

«Це не було помилкою. Якби Україна не приєдналася до країн, які відмовилися від ядерної зброї, то це не було б хорошим рішенням. Я не думаю, що ядерна зброя була б чимось позитивним для України. Мені не хотілося б, аби Україна знову відновлювала цей процес (набуття ядерної зброї – ред.).» – зазначив він.

«Відновлення суверенітету України має відбуватися через системи безпеки в Україні. В Києві мають говорити про те, як мають жити люди, які перебувають на окупованих територіях», – вважає Волкер.

США продовжують працювати над розвитком України як успішної країни, додав він.

На питання про те, чи можлива між США та Росією певна домовленість, що США визнають Крим російською територією, а в обмін на це російські військові залишать Донбас, Волкер запевнив: «Ні, ми ніколи не визнаємо анексію Криму, і Євросоюз ніколи не визнає анексію Криму. Не існує жодного варіанту, щоб такий сценарій міг втілитися в життя».

При цьому ведучий, Андрій Пальчевський, двічі прямо запитав Курта Волкера, що будуть робити західні країни – США та ЄС, якщо Росія вторгнеться в Україну, чи є якийсь план дій на випадок агресії. Однак Волкер двічі уникнув відповіді, назвавши питання про такий сценарій «маніпуляцією».

Також Волкер ухилився від відповіді на питання, чи нададуть США Україні летальну зброю.

Нагадаємо, раніше помічник російського президента Владислав Сурков заявив про «свіжі ідеї» після зустрічі зі спецпредставником Держдепу в справах України. За його словами, зустріч була корисною і конструктивною.

Під час свого останнього візиту на схід України і в прифронтові райони спецпредставник США заявив, що на сході України – не заморожений конфлікт, а гаряча війна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті