Хакери використовують спойлери до «Гри престолів», щоб поширювати віруси

Хакери використовують спойлери до «Гри престолів», щоб поширювати віруси

Занадто цікаві й нетерплячі фанати серіалу ризикують завантажити на свій комп’ютер шкідливе ПЗ

Хакери використовують спойлери до «Гри престолів», щоб поширювати віруси
фото hbo.com/game-of-thrones

У звіті від компанії з кібербезпеки Proofpoint йдеться про нову стратегію, яку вигадали хакери для поширювання вірусів: в електронних листах, надісланих жертвам, вони обіцяють розкрити деталі сюжету подальших серій «Гри престолів». Про це повідомляє The Verge.

Вперше спам-атаку листів з подібним змістом кіберкомпанія зафіксувала 10 серпня. Користувач отримує лист із заголовком «Хочеш побачити «Гру престолів» наперед?», однак разом з інформацією про серіал користувач скачує і шкідливе ПЗ, яке само встановлюється на його комп’ютер.

Proofpoint заявляє, що аналогічні напади в минулому були пов'язані з групами, пов'язаними з китайським урядом, і що ці напади можуть бути пов'язані з тими самими виконавцями.

Наприкінці липня хакери здійснили атаку на сервери телекомпанії НВО і викрали 1,5 Тбайт даних, включаючи контактну інформацію акторів серіалу «Гра престолів», ще не випущені епізоди серіалу та сценарії майбутніх серій. Частину цієї інформації, зокрема 5 серію 7 сезону, вони виклали в інтернет і вимагали викуп розміром в $6 млн, аби не оприлюднювати решту інформації.

У своєму звіті Proofpoint не стверджує, що атака на HBO і розсилання вірусів пов'язані. Хакери, які стоять за цими спробами фішингу, можливо, просто використовують витік інформації, граючи на природній цікавості людей і намагаючись змусити їх клацнути на посилання і підчепити вірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті