Українсько-німецька компанія на Полтавщині вироблятиме електроенергію зі сміття

Українсько-німецька компанія на Полтавщині вироблятиме електроенергію зі сміття

В модернізацію сміттєзвалища інвестують €800 тис.

Українсько-німецька компанія на Полтавщині вироблятиме електроенергію зі сміття
Фото Shutterstock

У місті Кременчук Полтавської області планують встановити турбіну, яка вироблятиме електроенергію з побутового сміття, повідомляє gazeta.ua

Українсько-німецька компанія, що спеціалізується на альтернативній енергетиці, виграла місцевий конкурс і до кінця року модернізує Деївське сміттєзвалище.

«Під час гноїння твердих побутових відходів утворюється суміш метану, сірководню та інших газів. Цей біогаз необхідно видаляти зі звалища, щоб не було самозаймань на полігоні, шкідливих викидів у повітря. Систему збору біогазу маємо, але сьогодні спалюємо його у факелі. Таке використання ресурсу – неефективне. Віддамо систему в оренду, і інвестор вироблятиме електроенергію. Потім буде продавати її за «зеленим» тарифом», – повідомив заступник керівника комунального підприємства «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький.

Міська рада Кремечука та підприємство «Альтернативні енергосистеми та Технології захисту навколишнього середовища» домовлялися про співпрацю протягом 8 років. За цей час у Німеччині тричі створювали електростанцію для цього проекту. Дві з них продали через надто тривалі переговори. Нещодавно компроміс досягнули, проте остаточне рішення – за сесією міськради, яка відбудеться 7 вересня.

Інвестор планує витратити на проект €800 тисяч.
Подібним чином видобувають електроенергію на сміттєзвалищах у Київській, Миколаївській та Житомирській областях.

Українсько-німецька компанія на Полтавщині вироблятиме електроенергію зі сміття
Частина біогазової установки
Фото Shutterstock

Як вже розповідав Mind, за даними представників данської компанії «Vestforbrændingen», щорічно підприємство переробляє близько 600 000 тонн відходів для генерації енергії. Потужність заводу складає 40 МВт електроенергії та 160 МВт теплової енергії.

«Україна має надзвичайно високий потенціал використання відходів як енергетичної сировини. При переробленні 10 млн тонн відходів Україна зможе замістити 600 млн м куб. газу, отримуючи при цьому 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1170 млн кВт/год електроенергії», – підкреслив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло