При переробленні 10 млн тонн відходів Україна зможе замістити 600 млн м куб. газу

При переробленні 10 млн тонн відходів Україна зможе замістити 600 млн м куб. газу

Держенергоефективності розроблено фінансову модель заводу з перероблення 3,5 млн тонн сміття на рік

При переробленні 10 млн тонн відходів Україна зможе замістити 600 млн м куб. газу, отримуючи при цьому 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1170 млн кВт/год електроенергії.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За даними представників данської компанії «Vestforbrændingen», щорічно підприємство переробляє близько 600 000 тонн відходів для генерації енергії. Потужність заводу складає 40 МВт електроенергії та 160 МВт теплової енергії.

«Україна має надзвичайно високий потенціал використання відходів як енергетичної сировини. При переробленні 10 млн тонн відходів Україна зможе замістити 600 млн м куб. газу, отримуючи при цьому 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1170 млн кВт/год електроенергії», – підкреслив Савчук та додав, що Держенергоефективності розроблено фінансову модель заводу з перероблення 3,5 млн тонн сміття на рік.

Савчук також розповів про удосконалене законодавче поле для виробників  «чистої» енергії, підкресливши, що «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біогазу підвищено до 12,4 євроценти/кВт/год. Тепер він один з найвищих у Європі. Крім цього, запроваджено стимулюючий тариф на тепло з відновлюваних джерел енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло