Продажі російських книжок в Україні впали з 9,8 млн до 4,3 млн

Продажі російських книжок в Україні впали з 9,8 млн до 4,3 млн

Багато видавництв закривається, виживуть тільки найсильніші

Продажі російських книжок в Україні впали з 9,8 млн до 4,3 млн
фото Shutterstock

Криза української книговидавничої індустрії поглибилася цього літа – щонайменше 136 видавничих компаній закрилися на тлі фінансової невизначеності і відчутного зниження попиту читачів на книги, пише портал Publishing Perspectives.

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) поки що не надає повну статистику за поточний рік, але підтвердила, що провідні видавництва борються за життя.

Заборону на імпорт російських книг було впроваджено близько року тому українським парламентом. Разом із забороною російських книг на них суттєво впав попит, пише видання.

Найсильніше заборона вплине на невеликі видання, які випускають 5-10 найменувань на рік. Більшість із них може закритися вже до кінця року.

Іван Степурін, директор видавництва «Самміт-книга», заявив, що українські видавництва не мають достатньо ресурсів для заміни заборонених книг з Росії.

«Середня вартість перекладу складає від $3000 до $5000 за книгу, – каже Степурін. – Це занадто дорого для українських видавців, враховуючи, що в більшості видань буде продано не більше 2000 екземплярів».

«Через високу вартість перекладу і права на публікацію заборона призведе до нестачі книг в різних секторах ринку, особливо в навчальній літературі, світовій класиці, де вплив місцевих видавців завжди було незначним», – додає він.

Після заборони українські книжкові імпортери припинили контракти з російськими партнерами.

За даними Книжкової палати України, оборот російських книг в Україні впав з 9,8 млн примірників у першій половині 2016 року до 4,3 млн у першій половині цього року.

Цифри свідчать про зростання попиту на україномовні книги.

До 22 серпня 2016 року в Україні було видано 6 972 найменувань українською мовою і 2056 російською. Цього року, з 1 січня по 22 серпня, в галузі було видано українською трохи більше – 7015 найменувань, але тільки 1939 – російською.

Між Росією і Україною завжди спостерігався значний дисбаланс у торгівлі. Книжкова палата повідомляє, що до 2015 року 70% усіх проданих в Україні книг були імпортовані з Росії, тоді як в Росію було експортовано лише 5-10% книг, виданих в Україні.

Тетяна Терен, директор Українського Інституту Книги, стверджує, що Київ має амбітні плани щодо просування українських книг на світовій арені, і для цього буде представляти їх на міжнародних книжкових ярмарках. Зокрема, на Франкфуртському книжковому ярмарку наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло