«Енергоатом» планує інвестувати 5 млрд грн в підвищення безпеки

«Енергоатом» планує інвестувати 5 млрд грн в підвищення безпеки

Кошти будуть залучені за рахунок кредитів ЄБРР та Euratom

«Енергоатом» планує інвестувати 5 млрд грн в підвищення безпеки
Фото Shutterstock

НАЕК «Енергоатом» в 2018 році планує інвестувати в підвищення безпеки енергоблоків АЕС 5,7 млрд грн кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського співтовариства з атомної енергії, передає Інтерфакс-Україна.

В цілому НАЕК розраховує на затвердження інвестиційної програми на наступний рік в розмірі 15,9 млрд грн, джерелами якої крім кредитних коштів ЄБРР та Euratom повинні бути прибуток (8,915 млрд грн) і амортизаційні відрахування (1,871 млрд грн).

Ключовими напрямками інвестпрограми є підвищення безпеки, надійності та ефективності, а також продовження термінів експлуатації енергоблоків, нове будівництво, фізичний захист ядерних установок та інше.

В Комплексну програму підвищення безпеки енергоблоків включені всі заходи попередньої програми з підвищення безпеки та додаткові «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС Фукусіма.

«Енергоатом» планує інвестувати в підвищення безпеки 5 млрд грн
Фото Shutterstock

Реалізація програми дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків відповідно до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов'язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.

«Енергоатом» є оператором всіх діючих АЕС України.

Нагадаємо, голова Корпорації закордонних приватних інвестицій США Рей Вошберн під час свого першого візиту до України обговорив на зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом пожвавлення інвестиційної співпраці США з Україною.

Одним з пріорітетних напрямків є енергетична співпраця. Рей Вошберн наголосив, що обсяг фінансування проектів з «Енергоатомом» становить не менше $250 млн, а проектів вітрової енергетики – близько $400 млн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло