Україна планує розвивати співпрацю з США у сфері енергетики, транспорту, малого та середнього бізнесу

Україна планує розвивати співпрацю з США у сфері енергетики, транспорту, малого та середнього бізнесу

Голова Корпорації закордонних приватних інвестицій США Рей Вошберн вперше відвідав Україну та висловив зацікавлення у інвестиційній співпраці

Україна планує розвивати співпрацю з США у сфері енергетики, транспорту, малого та середнього бізнесу
Рей Вошберн
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Голова Корпорації закордонних приватних інвестицій США (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) Рей Вошберн під час свого першого візиту до України обговорив на зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом пожвавлення інвестиційної співпраці США з Україною, передає Урядовий портал.

Глава OPIC повідомив, що Корпорація має великий інтерес до реалізації одразу декількох проектів в Україні, а саме – розвитку малого й середнього підприємництва, співпраці с державним енергохолдингом «Енергоатом», розвитку вітрової енергетики у південних областях, зокрема в Запоріжжі, а також в модернізації рухомого складу «Укрзалізниці». Окрема увага – проектам у секторі портової інфраструктури та організації поставок енергоресурсів, зокрема вугілля, з США.

«Проекти з підтримки малого та середнього бізнесу вже започатковані. Інші ініціативи знаходяться на фінальних стадіях переговорів», – сказав Рей Вошберн.

Він також додав, що обсяг фінансування проектів з «Енергоатомом» становить не менше $250 млн, а проектів вітрової енергетики – близько $400 млн. 

Прем’єр-міністр відзначив взаємний інтерес України у співпраці з США.
«Американські інвестиції займають особливе місце. Ми в постійному діалозі з Американською торговельною палатою, з Посольством США – активно взаємодіємо з ними в питаннях розвитку ділового клімату», – сказав Гройсман.

Повідомляється, що за 6 місяців поточного року товарообіг між Україною та США склав $2,5 млрд, а обсяг інвестицій – $537 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті