Мінекономрозвитку: в Україні реалізуються донорські проекти на $5,3 млрд
Найбільший за обсягами фінансування проектів донор – США
Мінекономрозвитку здійснило аналіз стану реалізації проектів міжнародної технічної допомоги у І півріччі 2017 року на підставі моніторингу, наданого їхніми бенефіціарами. Згідно з його висновками, в Україні за період дослідження у стані реалізації перебували 415 проектів в рамках міжнародної технічної допомоги загальною кошторисною вартістю у $5,32 млрд.
Прес-служба відомства відмічає, що $2,3 млрд від зазначеної суми становить обсяг Чорнобильського фонду.
Найбільшими за обсягами фінансування проектів донорами, що надають міжнародну технічну допомогу Україні, у міністерстві називають США – $1,5 млрд (104 проекти); ЄБРР – $671,1 млн (39 проектів) та ЄС – $326,5 млн (139 проектів.
Обсяги фінансування у межах міжнародної технічної допомоги за сферами цільового призначення у І півріччі 2017 року розподілялись наступним чином. 21% коштів було направлено на національну безпеку і оборону, ще 21% спрямували на ядерну безпеку (без урахування Чорнобильського фонду). Урядування та громадянське суспільство – 13%, регіональний розвиток – 12%. На відновлення Донбасу і підтримку внутрішньо переміщених осіб витратили 6% коштів, на охорону здоров’я – 5%, енергетику та енергоефективність – 4%.
За результатами І півріччя 2017 року зафіксовано незначне зростання обсягів співробітництва з міжнародними донорами у порівнянні із аналогічним періодом 2016 року, незважаючи на певне зменшення кількості проектів з 472 до 415.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].