У Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі

У Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі

120 компаній проводять закупівлю деревини з Пущі, незважаючи на вимогу Євросуду припинити вирубки

У Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі
фото Greenpeace PressDesk‏ @greenpeacepress

Близько 50 екоактивістів заблокували лісозаготівельну техніку і транспортні засоби в четвер у польській Біловезькій Пущі, у зв’язку з тим, що влада країни продовжує вирубувати ліс, незважаючи на заборону Європейського Союзу, повідомляє Phys.org з посиланням на місцеве представництво Greenpeace.

Уряд Польщі дав вказівку продовжити лісозаготівельні роботи після того, як минулого місяця Європейський суд з прав людини – найвищий суд ЄС – виніс рішення припинити вирубування останнього первісного лісу в Європі.

«Близько 30 людей заблокували дорогу до вантажних автомобілів, які транспортують деревину, приєднавшись до тих, хто вже три дні блокує техніку в іншій частині лісу», – заявила прес-секретар польського Greenpeace Маріанна Хозовська виданню AFP.

«Жорстка лінія прихильників лісозаготівель є безперспективною, оскільки нас все більше і більше, і масштаби нашої діяльності збільшаться», – додає директор Greenpeace Polska Роберт Циглицький.

Згодом стало відомо, що одна з вантажівок «вивантажила деревину і залишила її в лісі». Однак, за словами директора Greenpeace Polska, ця вантажівка належить «лише одній зі 120 компаній, які купують деревину в Біловезькій Пущі». «Ось такі масштаби вирубки», – додав він.

Біловезька Пуща, яка перетинає кордон з Білоруссю, – це найбільший досі збережений первозданний ліс, його вік – близько 10 тисяч років. Величезна лісова місцевість має унікальне рослинне і тваринне життя, у тому числі тут живуть останні 800 зубрів – найбільші ссавці європейського континенту.

Польський уряд розпочав вирубку в травні минулого року, заявивши, що він очищає ліс від мертвий дерев, щоб запобігти загрозі виникнення лісових пожеж.

Вчені, екологи та Європейський Союз висловили протест проти таких дій. Активісти стверджують, що вирубуються не сухі, а цілком здорові дерева з комерційною метою.

Чергове засідання Європейської комісії в цій справі відбудеться 11 вересня. Польський міністр охорони навколишнього середовища Ян Шишко заявив, що він особисто з'явиться на засідання, щоб «захистити честь польської науки, польських рейнджерів та мешканців цього району».

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу. Відповідні зміни внесено до Кримінального та Адміністративного кодексів України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло