Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Президент підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу

Президент підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу

Відповідні зміни внесено до Кримінального та Адміністративного кодексів України

Президент підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат». Нагадаємо, цей документ Верховна Рада схвалила 23 травня.

Новий закон сприятиме збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема пралісів, у рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, повідомляє прес-служба президента.

Документом визначаються поняття «природні ліси», «праліси», «квазіпраліси» та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони.

Закон, зокрема, забороняє всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислову заготівлю недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони).

Документ вводить адміністративну відповідальність за порушення вимог охорони природних лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України «Про природно-заповідний фонд».

Крім того, новий закон вносить зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

Нагадаємо, у Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі. 120 компаній проводять закупівлю деревини з Пущі, незважаючи на вимогу Євросуду припинити вирубки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті