Трамп збирається вивести США з угоди про вільну торгівлю з Південною Кореєю

Трамп збирається вивести США з угоди про вільну торгівлю з Південною Кореєю

Радники називають цей крок невчасним на тлі спільного протистояння з КНДР

Трамп збирається вивести США з угоди про вільну торгівлю з Південною Кореєю
Пусан, Південна Корея
Фото Shutterstock

Президент Дональд Трамп дав наказ радникам підготуватися до виведення США з угоди про вільну торгівлю з Південною Кореєю. Про це пише The Washington Post, посилаючись на джерела в Білому домі.

Вихід з торгової угоди стане виконанням передвиборчої обіцянки Трампа, який вважає несправедливою торгівельною конкуренцією з боку інших країн. Однак радники з безпеки та економіки стверджують, що цей крок заважатиме економічному зростанню США і спричинить додаткову напруженість між двома союзниками, які співпрацюють у питанні стримування Північної Кореї.

Офіційний процес виходу з угоду може розпочатися вже цього тижня, стверджують джерела, хоча Трамп іще може погодитися залишитися в угоді, якщо її умови будуть переглянуті.

Угода між США і Південною Кореєю була досягнута в 2007 році, вона вступила в дію в 2012 році – торгові барʼєри між двома країнами було істотно знижено. Прихильники угоди кажуть, що вона дає США вихід на багатий південнокорейський ринок, а критики звинувачують Південну Корею, що вона отримує від цієї угоди значно більше вигоди, ніж США.

Трамп закликав внести зміни в умови угоди, однак новий президент Південної Кореї – Мун Чже Ін, обраний у травні, не погодився на зміни.

«Сеул не буде відсувати свої економічні інтереси далеко позаду питань безпеки, цим ослаблюючи свої переговорні позиції і граючи на руку американському лідеру, який вирішив змінити угоду під власні інтереси», – пише південнокорейське видання Korea Times.

Радник з національної безпеки Герберт Макмастер, міністр оборони Джим Меттіс і директор національної економічної ради Гері Кон вважають, що вихід США з угоди зараз є невчасним і політично недоречним.

Нагадаємо, Північна Корея 3 вересня оголосила про успішне випробування водневої бомби, оголосивши, що повністю опанувала технологію виготовлення ядерної зброї і тепер може виготовляти її в необмеженій кількості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло