Трамп вирішує долю «мрійників»: президент США може скасувати заборону на депортацію дітей-іммігрантів

Трамп вирішує долю «мрійників»: президент США може скасувати заборону на депортацію дітей-іммігрантів

Питання буде остаточно вирішено 5 вересня

Трамп вирішує долю «мрійників»: президент США може скасувати заборону на депортацію дітей-іммігрантів
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп може скасувати заборону на депортацію неповнолітніх нелегальних іммігрантів. Про це повідомляє Time.

Скасуванням заборони Трамп припинить дію програми захисту дітей-іммігрантів Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA). Очікується, що офіційне рішення буде проголошено 5 вересня. Поки не відомо яким чином працюватиме скасування на практиці і що трапиться з людьми, які станом на сьогодні мають дозвіл на роботу або чиї дозволи скоро припинять свою дію.

Спікер палати представників Пол Раян та інші законодавці закликали Трампа дати їм час для прийняття рішення. «Ці діти, які не знають жодної іншої країни, яких сюди привезли батьки, вони не знають іншого дому. Тому я дійсно вірю, що це має бути законодавче рішення», – сказав Раян.

Трамп протягом багатьох місяців боровся із програмою, яка була введена в епоху Обами, в результаті якої майже 800 000 молодих іммігрантів отримали відстрочку від депортації та можливість працювати на законних умовах.

Ще під час передвиборчої програми Трамп обіцяв ліквідувати програму DACA, але після його обрання повідомив, що юним іммігрантам нема чого хвилюватись.

Новина щодо рішення Трампа викликала неоднозначну реакцію політичних сил. Республіканці під час обговорення даної ініціативи виступили із попередженнями, що скасування програми може мати серйозні наслідки.

Сенатор-демократ з Нью-Джерсі Боб Менендез написав: «Якщо повідомлення правдиві, то Трампу варто готуватись до війни за громадянські права. Закон «мрійників» є зараз нагальним».

Програму було створено у 2012 адміністрацією Обами в якості тимчасового захисту молодих іммігрантів від депортації. Згідно з нею, громадяни отримали право на тимчасове проживання та роботу на території країни.

Повідомляється, що глави Amazon, Microsoft, Facebook та інших компаній направили офіційного листа до Трампа, де закликають не скасовувати закон, оскільки економіка країни втратить більше 460 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло