У Китаї переклали і видали книги українських дитячих письменників

У Китаї переклали і видали книги українських дитячих письменників

Видавництво настільки впевнене в успіху цих книг, що надрукувало їх у твердій палітурці

У Китаї переклали і видали книги українських дитячих письменників
фото: видавництво Guangxi Normal University Press

Китайське видавництво Guangxi Normal University Press – одне з найавторитетніших у країні – презентувало в Пекіні переклад китайською мовою книг українського дитячого письменника Тараса Прохаська і його дружини Мар'яни Прохасько, повідомляє китайське інформагентство «Сіньхуа».

Українська трилогія про кротів «Хто зробить сніг», «Куди зникло море і «Як зрозуміти козу» – була представлена днями на щорічній Міжнародній книжковій виставці в Пекіні.

Фантастичний світ, водночас зрозумілий для китайського читача – має стати запорукою успіху трилогії в Китаї, вважає перекладачка Лі Сянь.

«Мені здається, що китайська система освіти недостатньо розвиває творчі здібності дитини, а книжки подружжя Прохасько нетривіальні. При цьому сама історія добре лягає на китайську літературну традицію, тому що, як прийнято в Китаї, транслює моральні ідеї», – продовжує Лі Сянь.

Також ці книги – можливість більше дізнатися про Україну. Тут розповідається про «українського Санта Клауса» – святого Миколая. Читач може разом із героями книг варити по осені айвове варення і співати народні пісні.

Хоча більшість книг у Китаї випускаються в м'якій обкладинці, українські історії про кротів надруковані в твердій палітурці. Це знак того, що видавництво впевнене в якості цих книг і пророкує їм широкий успіх, зазначають в Guangxi Normal University Press.

Завідувач відділом дитячої книги видавництва Лю Ян в інтерв'ю виданню зазначив, що дитячі книги Прохаськів зрозумілі і при цьому захоплюючі та глибокі за змістом. Вони вчать дітей самостійності і тонко розповідають про неминучі прояви життя: хвороби і смерть.

Книги вже надійшли в продаж як в інтернеті, так і в найбільшій китайській мережі книжкових магазинів «Сіньхуа Шудянь».

Казка «Хто зробить сніг» увійшла в один із найпрестижніших світових рейтингів дитячої книги – «Білі ворони» (The White Ravens), а також стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС-2013» у номінації «Дитяча книга року», була відзначена премією «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей» і посіла перше місце рейтингу «Книга року-2013» у номінації «Дитяче свято». Друга книга трилогії – «Куди зникло море» – в 2014 році увійшла до двадцятки найкращих книг премії «Найкраща книга Форуму видавців».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті