В Росії за два дні евакуйовано 100 тисяч людей через погрози замінування

В Росії за два дні евакуйовано 100 тисяч людей через погрози замінування

Замінованими оголошувалися переважно школи, торговельні центри та інші громадські місця

В Росії за два дні евакуйовано 100 тисяч людей через погрози замінування
фото Twitter Спектр‏ @spektronline

Понад 100 000 людей було евакуйовано з аеропортів, шкіл і урядових будівель по всій Росії через хвилю фейкових дзвінків про мінування, повідомляє Bloomberg.

Чиновники називають ситуацію безпрецедентною. «Раніше такого ніколи не було, це на 100% організований телефонний тероризм, – прокоментував заступник голови Комітету з оборони у парламенті Франц Клінцевич. – Єдина мета – поширювати руйнівні процеси, посіяти паніку».

Серед закладів, які зловмисники назвали замінованими, навіть центральний універмаг на Красній площі, а також кілька інших великих торговельних центрів, університетів, готелів і вокзалів.

Найбільший аеропорт Москви «Шереметьєво» посилив рівень безпеки. За інформацією російських ЗМІ, більше 50 000 чоловік було евакуйовано в столиці після більш як 100 телефонних погроз.

Це сталося всього через день після того, як 45 тисяч осіб було евакуйовано у вівторок із 205 будівель у 22 містах по всій Росії. Переважно це були громадські будівлі – школи, муніципальні заклади та ін.

МВС РФ та служби безпеки відмовилися від коментарів.

Анонімні дзвінки надходили з інтернет-систем набору номера, їх неможливо відстежити, повідомляють офіційні інформагентства.

«Можливо, це підготовча робота для серйозного теракту», – сказав Клінцевич.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті