Третя частина сільськогосподарських земель на планеті деградувала – доповідь ООН
Розвиток інтенсивного землеробства – це головний фактор глобальної деградації грунтів

Третина грунтів на планеті сильно деградувала, а родючий грунт втрачається в розмірі 24 мільярдів тонн на рік, згідно з новим дослідженням ООН Global Land Outlook («Глобальний земельний прогноз»), яке вимагає відмовитися від руйнівного інтенсивного сільського господарства, повідомляє The Guardian.
Подальша деградація грунтів, як прогнозується, буде тривати в міру збільшення попиту на продовольство і продуктивні землі. Це в свою чергу може призвести до конфліктів, таких як в Судані й Чаді, якщо не буде вжито заходів, йдеться в доповіді.
«У міру того, як здорові і продуктивні землі висихають, а населення зростає, конкуренція за землю посилюється всередині кожної країни і загалом у світі», – зазначає Монік Барбут, виконавчий секретар Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБО ООН).
Global Land Outlook досліджує наслідки урбанізації, зміни клімату, ерозії і втрат лісу. Але найбільш руйнівний фактор – це розширення промислового землеробства.
За останні 20 років кількість с/г продукції зросла втричі, а площа оброблюваних земель подвоїлася, за даними Єврокомісії. Однак з часом родючість падає, що зрештою веде до опустелювання.
Зниження родючості вже спостерігається на 20% світових орних земель, 16% лісових угідь і 46% пасовищ.
Ступінь ерозії варіюється від регіону до регіону. Найбільш постраждали землі в африканських країнах на південь від Сахари. Однак погане управління земельними ресурсами в Європі також щороку призводить до втрати 970 млн тонн ґрунту від ерозії, що впливає не тільки на виробництво продуктів харчування, а й на біорізноманіття, втрату вуглецю та стійкість до стихійних лих.
«Якщо уряди зроблять розумний вибір, ситуація може покращитися», – вважає Луїза Бейкер, глава зовнішніх відносин керівника органу ООН, відзначаючи позитивний прогрес, досягнутий такими країнами, як Ефіопія, яка змогла реабілітувати 7 млн гектарів.
Як повідомлялося, шоколадна галузь загрожує повним зникненням лісів у Кот-д'Івуарі і Гані, тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].