facebook.com
mind
Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів

Шоколадна галузь загрожує повним зникненням лісів у Кот-д'Івуарі і Гані

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів
фото Google Maps

Світова шоколадна індустрія загрожує знищенню тропічних лісів у катастрофічних масштабах в Західній Африці, повідомляє The Guardian.

Корпорації Mars, Nestlé, Mondelez та інші великі бренди купують какао-боби, незаконно вирощені в заповідних зонах на узбережжі Кот-д'Івуару. Через вирубку під плантації какао-бобів площа тропічних лісів скоротилася тут більш ніж на 80% з 1960 року.

Втрата площі тропічних лісів на Березі Слонової Кості досягла 328 000 гектарів у 2014 році

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів
Джерело: The Guardian

Постачальники змішують незаконну продукцію з так званою «чистою» продукцією – какао-бобами, вирощеними легально. Таким чином, цукерки та шоколад Mars, Ferrero Rocher, Milka та інші містять домішки «брудних» какао-бобів.

Слід зазначити, що 40% світових поставок какао-бобів ідуть із Кот-д'Івуара.

До причин масових вирубок заповідних тропічних лісів заради вирощування какао-бобів також слід віднести місцевих жителів, які вбачають у цьому заробіток, правоохоронців, які отримують відкати за те, що закривають очі на порушення, та торгових посередників, які постачають какао-боби великим брендам і байдужі до їх походження.

70% світових какао-бобів виробляється 2 мільйонами фермерів у поясі, який простягається від Сьєрра-Леоне до Камеруну, але Кот-д'Івуар і Гана – гіганти промисловості, перший і другий найбільші в світі виробники. Вони також перші в світі за швидкістю вирубування лісів. Кот-д'Івуар втрачає свої ліси швидше, ніж будь-яка інша африканська країна – зараз менше 4% території країни покрито тропічними лісами, тоді як у 1960 році вони займали одну чверть площі країни.

Зростання світового попиту на шоколад означає, що, якщо нічого не буде зроблено, до 2030 року лісу в цих країнах не залишиться, згідно зі звітом екологічної групи Mighty Earth.

Як ми повідомляли, у Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі. 120 компаній проводять закупівлю деревини з Пущі, незважаючи на вимогу Євросуду припинити вирубки.

Тим часом президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу. Відповідні зміни внесено до Кримінального та Адміністративного кодексів України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті