facebook.com
mind
Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів

Шоколадна галузь загрожує повним зникненням лісів у Кот-д'Івуарі і Гані

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів
фото Google Maps

Світова шоколадна індустрія загрожує знищенню тропічних лісів у катастрофічних масштабах в Західній Африці, повідомляє The Guardian.

Корпорації Mars, Nestlé, Mondelez та інші великі бренди купують какао-боби, незаконно вирощені в заповідних зонах на узбережжі Кот-д'Івуару. Через вирубку під плантації какао-бобів площа тропічних лісів скоротилася тут більш ніж на 80% з 1960 року.

Втрата площі тропічних лісів на Березі Слонової Кості досягла 328 000 гектарів у 2014 році

Купив шоколадку – знищив дерево: тропічні ліси вирубують через вирощування какао-бобів
Джерело: The Guardian

Постачальники змішують незаконну продукцію з так званою «чистою» продукцією – какао-бобами, вирощеними легально. Таким чином, цукерки та шоколад Mars, Ferrero Rocher, Milka та інші містять домішки «брудних» какао-бобів.

Слід зазначити, що 40% світових поставок какао-бобів ідуть із Кот-д'Івуара.

До причин масових вирубок заповідних тропічних лісів заради вирощування какао-бобів також слід віднести місцевих жителів, які вбачають у цьому заробіток, правоохоронців, які отримують відкати за те, що закривають очі на порушення, та торгових посередників, які постачають какао-боби великим брендам і байдужі до їх походження.

70% світових какао-бобів виробляється 2 мільйонами фермерів у поясі, який простягається від Сьєрра-Леоне до Камеруну, але Кот-д'Івуар і Гана – гіганти промисловості, перший і другий найбільші в світі виробники. Вони також перші в світі за швидкістю вирубування лісів. Кот-д'Івуар втрачає свої ліси швидше, ніж будь-яка інша африканська країна – зараз менше 4% території країни покрито тропічними лісами, тоді як у 1960 році вони займали одну чверть площі країни.

Зростання світового попиту на шоколад означає, що, якщо нічого не буде зроблено, до 2030 року лісу в цих країнах не залишиться, згідно зі звітом екологічної групи Mighty Earth.

Як ми повідомляли, у Польщі активісти блокують техніку і дороги, протестуючи проти вирубки Біловезької пущі. 120 компаній проводять закупівлю деревини з Пущі, незважаючи на вимогу Євросуду припинити вирубки.

Тим часом президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу. Відповідні зміни внесено до Кримінального та Адміністративного кодексів України.