Європейський бізнес сподівається, що Китай відійде від політики протекціонізму та відкриє свій ринок
Іноземні фірми часто зіштовхується з більшими обмеженнями ніж китайські конкуренти за кордоном

Представники європейського бізнесу висловили сподівання, що нове керівництво в Китаї, яке з’явиться внаслідок засідання Комуністичної партії країни продемонструє бажання відкрити свій ринок. Про це повідомляє Reuters.
Правляча еліта Китаю проведе конгрес, який відбувається раз на 5 років, 18 жовтня. Тоді Постійний комітет Політбюро – верхівка влади в китайській політиці, отримає новий склад при президенті Сі Цзиньпіні.
Іноземні підприємства в Китаї, які вже протягом тривалого часу невдоволені пустими обіцянками щодо відкриття ринку, прагнуть щоб китайський лідер, як і заявляв, врешті розпочав боротьбу з протекціонізмом.
Втім в Торгово-промисловій палаті ЄС в Китаї сумніваються, що зміни відбудуться.
Відзначивши прогрес в деяких галузях, таких як фармацевтичні препарати, в Палаті заявлять, що Пекін має відмінити свої численні каталоги іноземних інвестицій та списки обмеженої кількості галузей для іноземних інвесторів і «встановити одні правила для діяльності всіх компаній в Китаї».
Палата закликала Китай «не покладатись на короткочасні фінансові стимули» у визначених інвестиційних зонах, а замість цього зосередитись на створенні прозорої бізнес-атмосфери, яка б засновувалась на верховенстві закону.
Бізнес групи попередили, що Китай ризикує зі своїм протекціоністським відношенням до США та Європи, якщо не відкриє основні галузі, такі як фінансові послуги, охорона здоров’я і логістика. Зазначається, що закордонні компанії часто зіштовхуються з більш суворими обмеженнями, ніж китайські конкуренти за кордоном.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].