Мінфін розповів, кому тепер належать українські євробонди

Мінфін розповів, кому тепер належать українські євробонди

Основними покупцями єврооблігацій є інституційні інвестори: страхові і пенсійні фонди, інвестиційні компанії

Мінфін розповів, кому тепер належать українські євробонди
Фото: pixabay.com

Основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на суму $3 млрд виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).

Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца на своїй сторінці в Facebook.

Нарешті можна трошки видихнути і насолодитися різким зростанням кількості експертів з фінансових ринків в фейсбуці ;) А...

Опубликовано Yura Butsa 19 сентября 2017 г.

«Фінальна алокація відбулася серед близько 300 інвесторів, з яких 78% – asset managers, 15% – хедж фонди. 46% алокації – інвестори з США, 36% – Великобританія, 16% – континентальна Європа», – написав він.

Заступнк глави Мінфіну додав, що найвища сума заявок в книзі склала $9,5 млрд від близько 350 інвесторів.
Буца також зазначив, що допомогу в розміщенні єврооблігацій Україні надали юридичні компанії Avellum, White & Case, Саєнко Харенко, Latham & Watkins, а також інвестиційні компанії Rothschild і FinPoint.

Нагадаємо, що 11-15 вересня Мінфін випустив 15-річні папери на суму в $3 млрд. Президент Петро Порошенко побачив у цьому ознаки ефективності проведених у країні реформ, «перемогою» назвали це також і деякі економісти. Водночас багато фінансистів відреагували на повернення України на ринок капіталу досить стримано, оскільки найголовнішим фактором такого повернення стала сприятлива ситуація на ринках позик, де інвестори явно недооцінюють ризики.

Минулого тижня команда Мінфіну та їх радників вирушила в роуд-шоу переконувати міжнародних інвесторів у привабливості українського держборгу, і вже вчора стало відомо, що Україна таки вийде на ринок з 15-річними паперами, прибутковість за якими складе 7,375%.

Євробонди – це облігації, випущені в іноземній валюті, що розміщуються серед зарубіжних інвесторів.
В основному позичальниками, що випускають євробонди, виступають уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в отриманні грошових коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).

Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками.

Вони є одним з найнадійніших фінансових інструментів. Тому основними їхніми покупцями є інституційні інвестори: страхові і пенсійні фонди, інвестиційні компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті