Кабмін передав «Дніпрометробуд» у власність громади Дніпра

Кабмін передав «Дніпрометробуд» у власність громади Дніпра

Таке рішення пов'язане з тим, що протягом 2016 року зазначене підприємство тричі безуспішно виставлялося на приватизацію

Кабмін передав 	«Дніпрометробуд» у власність громади Дніпра
Фото Shutterstock

Кабінет міністрів України розпорядився передати 95% перебуваючих у державній власності акцій «Дніпрометробуд» у власність громади міста Дніпро.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Згідно з пояснювальною запискою до документа таке рішення пов'язане з тим, що протягом 2016 року зазначене підприємство тричі безуспішно виставлялося на приватизацію.

Як наголошується в документі, оскільки замовником будівництва першої черги метрополітену в Дніпрі визначена місцева міськрада, виникло питання про передачу «Дніпрометробуд» як спецпідприємства у власність громади міста.

У Дніпрі складна геологія – скельні породи і вода. Прокладка 1 км метрополітену в Дніпрі найдорожча в Україні. «Дніпрометробуд» давно хотіли передати до комунальної власності, хоча  підприємство збиткове і мало не банкрут, до того ж місто хоче самостійно будувати метро і, відповідно, контролювати кошти.

У 2010 році на будівництво метро в Дніпрі виділили 25 млн грн, в 2011-му – ще 50. Тоді ж було заявлено про плани відкрити відразу три нових станції до кінця 2014 року. У 2012 році з Державного бюджету на проект знову виділили 50 млн грн, а також був підписаний договір про залучення 152 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку на добудову анонсованих станцій.

«Дніпрометробуд» заснований в 1998 році. Основним видом його діяльності є будівництво мостів, тунелів, дорожніх естакад і метрополітену, зокрема в Дніпропетровську.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті