Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»

Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»

Ключові тези з виступу українського президента в Генасамблеї ООН

Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»
фото Офіційний сайт Президента України

20 вересня президент України Петро Порошенко виступив на Генеральній асамблеї ООН в Нью-Йорку. Він виступав англійською мовою, без перекладача. До вашої уваги головні тези з виступу президента.

Реформа ООН. Порошенко зазначив, що Україна вітає і підтримує ініціативу Сполучених Штатів щодо просування ефективної і цілеспрямованої реформи Об’єднаних Націй, яка «уже давно назріла». Таким чином, Україна приєдналася до інших 128 країн з-поміж 193 членів ООН, які підписалися під декларацією про реформування ООН.

«Крим перетворився на територію репресій». У своєму виступі президент намагався привернути увагу до порушень прав людини в окупованому Росією Криму. Зокрема, він наголосив, що українці та кримські татари зазнають арештів за будь-який вияв громадянської позиції – за пост у соцмережі чи за вивішування українського прапора на будинку. Тривають переслідування лідерів Меджилісу – Порошенко згадав про Ахтема Чийгоза, недавно засудженого до 8 років, про Ілмі Умерова, якому заборонено покидати Крим, хоча він потребує лікування.

Порошенко закликав створити міжнародну групу друзів українського Криму для координації спільних кроків та дій та посилити міжнародний режим де окупації Криму.

«Міжнародна спільнота має уважно відстежувати ситуацію в Криму, щоб попередити новий геноцид проти кримських татар та українців», – зазначив президент.

Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»
фото Офіційний сайт Президента України

Порушення Росією перемирʼя на Донбасі. Цього року Україна ініціювала три спроби започаткувати режим припинення вогню – з нагоди Великодня, збору врожаю та шкільне перемир’я. Однак російські окупаційні війська та сепаратисти знову їх усі порушили, наголосив Порошенко.

Крім того, Росія відкидає встановлення постійного контролю ОБСЄ над кордоном між Україною та Росією.

Порошенко також зазначив, що список український заручників постійно зростає – тому що люди викрадаються навмисно через їхню проукраїнську позицію.

«Крадіжка землі іншого народу … викрадення людей … ведення прихованої війни … збиття цивільного літака ... поширення брехні по всьому світу – чи ця поведінка личить постійному члену Ради Безпеки?» – запитує український президент.

Миротворці ООН. Порошенко назвав «миротворчі пропозиції» від Москви «гібридними», стверджуючи, що вона прагне легалізувати своїх маріонеток та заморозити конфлікт назавжди.

Мандат миротворців повинен покривати усю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон, це обов’язкова умова, наголосив Петро Порошенко. Також він відкинув будь-які спроби Росії втулити в миротворчу місію своїх представників.

«У такій місії нема місця для представників агресора. Вони не можуть бути її частиною за визначенням», – сказав він.

Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»
фото Офіційний сайт президента України

Збиття рейсу МН17. Український президент нагадав про трагедію рейсу МН17, яка сталася три роки тому. Тривають два розслідування – технічне та кримінальне, нагадав президент, і обидва виявили конкретні деталі. Пасажирський літак з 298-ма людьми на борту був збитий ракетою, яка була доставлена з Росії. І ті, хто стояв за цим жахливим злочином, прибули з Росії.

«П’ять країн, що складають Спільну слідчу групу, вирішили притягнути до відповідальності винних за збиття МН17 у рамках нідерландської правової системи», – сказав Порошенко.

Північна Корея. Президент України засудив ядерні випробування КНДР та багаторазові запуски ракет, нагадавши, що Україна віддала свій третій найбільший у світі ядерний арсенал. Водночас він закликав Раду Безпеки провести детальне розслідування щодо розробки ядерних і ракетних програм Північної Кореї з метою виявлення будь-якої можливої зовнішньої допомоги Пхеньяну в цій сфері.

Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань»
фото Офіційний сайт президента України

Війна в Сирії. У контексті цього кривавого конфлікту Порошенко привернув увагу до того, що Росія використовує Крим як військовий форпост, з якого в Сирію перекидаються російські кораблі та озброєння.

Голодомор як геноцид. Президент нагадав про 85-ту річницю штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках, організованого тоталітарним режимом Сталіна, який призвів до загибелі від 7 до 10 мільйонів українців. Доктор Рафал Лемкін, автор Конвенції про злочин геноциду, прийнятої Генасамблеєю ООН в 1948 році, назвав знищення української нації «класичним прикладом геноциду».

Щоб злочини минулого ніколи не повторювалися, український президент закликав держави-члени ООН прийняти власне історичне рішення про визнання Голодомору актом геноциду.

Повний текст виступу доступний на офіційному сайті президента України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло