Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
В Іраку розпочався референдум щодо незалежності

В Іраку розпочався референдум щодо незалежності

На карті може з’явитись ще одна самопроголошена держава – Іракський Курдистан

В Іраку розпочався референдум щодо незалежності
фото з pixabay.com

В понеділок зранку розпочалось голосування на референдумі з питань незалежності, організованому курдським регіональним урядом на півночі Іраку, не зважаючи на регіональні та міжнародні побоювання, що це спричинить нестабільність та ескалацію на Близькому Сході. Про це повідомляє Reuters.

Виборчі дільниці відкрили свої двері о 8 годині ранку і закриються о 18:00. Остаточні результати повинні бути оголошені протягом 72 годин.

Голосування, яке, як очікується дасть комфортне «так» за незалежність, не є обов’язковим і має на меті дати главі уряду Масуду Барназі мандат на ведення переговорів про відокремлення нафтовидобувного регіону з Багдадом та сусідніми державами.

«На сьогоднішній день ми чекали 100 років, – сказав Різгар, що стоїть у черзі людей, чекаючи на голосування в столиці Ербілі. – Ми хочемо мати державу, з Божою допомогою. Сьогодні це свято для всіх курдів. Бог бажає, ми скажемо та, так, дорогий Курдистан»

Як повідомляється, США, Росія, Туреччина, і центральна влада Іраку, підтримують ідею щодо необхідності збереження територіально цілісності Іраку.

Поява Іракського Курдистану може порушити і без того крихку стабільність на Близькому Сході.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті