Іран, Сирія, Туреччина та Китай не визнають референдум щодо незалежності Іракського Курдистану (ОНОВЛЕНО)
Іран та Туреччина закрили свої кордони та повітряний простір

Уряд Сирії відкидає референдум щодо незалежності, організований Регіональним урядом Курдистану в північному Іраку. Про це заявив міністр закордонних справ Сирії, передає Reuters.
Як повідомлялось, голосування розпочало сьогодні вранці, не зважаючи на інтенсивний міжнародний та регіональний тиск.
«Ми в Сирії визнаємо тільки єдиний Ірак і відкидаємо будь-яку процедуру, яка призведе до розколу країни, – сказав міністр закордонних прав Валід аль-Муалєм. – Ми не визнаємо цей крок, і я вчора повідомив про це міністра закордонних справ Іраку».
Сирійська влада, яка відновлює свою територію з допомогою іранської та російської військової підтримки, також виступає проти кроків, які робили сирійські курди щодо створення автономії на півночі Сирії в 2011 році.
Сирійські курди не наполягають на незалежності, вони прагнуть стати частиною децентралізованої Сирії .
Як повідомляє Reuters, Туреччина оцінює кроки стосовно посилення прикордонного та повітряного захисту у відповідь на референдум щодо незалежності Іракського Курдистану. Було заблоковано доступ в країну з північного Іраку через прикордонні ворота «Хабура» на південному-сході, але в Ірак можна було потрапити через переправу.
Крім того, прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їілдрім заявив, що країна має намір налагодити більш тісні зв’язки з центральним урядом Іраку після референдуму та додав, що Багдад буде контролювати кордони, аеропорти та нафту.
Китай також підтримує збереження єдності Іраку, повідомляє видання.
«Китайський уряд підтримує суверенітет та територіальну цілісність Іраку, – заявила під час щоденного брифінгу офіційний представник МЗС Китаю Лу Канг. – Ми подіваємось, що відповідні сторони зможуть вирішити проблему через діалог та знайти загальне спільне рішення, яке б враховувало історію та реальність для спільного захисту іракської та регіональної стабільності».
Китай, як постійний член радбезу ООН, як правило , є стриманим гравцем на Близькому Сході, не зважаючи на те, що країна покладається на нафту з цього регіону.
Як повідомляє The Independent, Іран закрив свій кордон з курдським регіоном Іраку на прохання Багдаду.
Напередодні з боку Ірану було здійснено обстріл курдської території, після цього Іран почав блокаду. Спочатку було закрито повітряне сполучення, а в день проведення референдуму – і сухопутне.
Раніше Іран називав майбутнє голосування «несвоєчасним а неправильним» і підтвердив свою підтримку територіальної цілісності та «демократичного процесу». Представник МЗС Ірану заявив у понеділок, що голосування може «призвести до подій, які можуть зачепити всіх людей в регіоні, особливо курдів».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].