ЗМІ: У Львів закордонні інвестори вкладають більш охоче ніж в Київ

ЗМІ: У Львів закордонні інвестори вкладають більш охоче ніж в Київ

Західна Україна створила більш сприятливе економічне середовище

Західна частина України має велику кількість інвесторів,в той час як решта регіонів країни бореться за їх увагу. Про це повідомляє Qell.

В той час як Україна зі всіх сил намагається залучити іноземні інвестиції, яких ще до окупації Криму в 2014 та вторгнення Росії до Донбасу було багато, західна частини країни насолоджується явним відродженням.

За трирічний період с січня 2011 року по січень 2014 року іноземні інвестори вклали 9,6 млрд євро в 259 проектів, тим самим створивши 35 000 робочих місць.

Основним бенефіціаром був Київ, на який приходилось 34% проектів і близько 7 000 робочих місць, у порівнянні з менш ніж7% для Львову, де було створено 1054 нових робочих місця.

Впевненість зросла разом з укріпленням євроінтеграції, але знизилась , коли наприкінці листопада 2013 екс-президент України Віктор Янукович відступив від підписання асоціації з ЄС на користь більш тісних зв’язків з Росією, що призвело до початку Революції гідності та втечі тодішнього президента.

З того часу європейських та американських інвесторів стримувала нестабільність країни – з лютого 2014 по липень 2017 іноземні країни інвестували всього 3,3 млрд євро в 136 проектів.

Не менш повчальною є змінена регіональна картина притоку інвестицій: на Львів приходиться наразі 20 проектів і більш ніж 2800 нових робочих місць у порівнянні з 54 проектами в Києві з 3448 робочими місяцями.

Порівняння вражають ще більше, якщо брати до уваги область, а не місто. В післяреволюційний період Київська область залучила 687 млн євро, за нею слідує Львівська – із 658 млн та Одеська – з 596 млн євро. За той же період в Київській області було створено 3630 робочих місць, а у Львові – 7021.

«Західна Україна зростала переважно завдяки кластеру виробництва автомобільних деталей, яке зараз переїжджає і до центральної України, говорить Даніель Білак, директор Ukraine Investment Promotion Office.

Він стверджує, що регіону вдалось залучити інвестиції в розмірі 500 млн євро від 20 компаній з західної Європи, США та Японії, в яких працюють 40 тис осіб.

«Майже кожне авто в Німеччині виготовляється з деталей з України, – говорить він. – Такі постачальники запчастин як Sumimoto, Fujikura та Leoni, всі відкрили заводи в Украні».

На думку Білака, економічне середовище Львова сприяє інвестиціям.

На пивоварних заводах Carlsberg в Україні працює 1500 осіб, з яких 400 – у Львові. Кожна робоче місце на заводі створює ще 15 в пов’язаних галузях, таких як транспорт та сільське господарство, стверджує Євген Шевченко, виконавчий директор Carlsberg Ukraine.

На його думку, регіон вже сам став жертвою власного успіху, багато висококваліфікованих працівників поїхали до Польщі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті