Київрада: головні рішення за 5 жовтня

Київрада: головні рішення за 5 жовтня

В закладах харчування буде українська мова, а на території шкіл більше не можна вигулювати собак

Київрада: головні рішення за 5 жовтня
фото kmr.gov.ua

Сьогодні, 5 жовтня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли низку важливих рішень

Меню українською мовою в закладах харчування

Київрада в цілому погодила правки до проекту рішення «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині» та постановила друкувати меню в ресторанах державною мовою. Зокрема проект рішення передбачає, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів, установ та організацій, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

«Ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов'язкова наявність меню державною мовою. І лише на вимогу відвідувача можна надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності», – уточнив автор відповідного рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Пропозиція створити муніципальну паркувальну інспекцію

Депутати підтримали звернення до Верховної Ради України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері паркування транспортних засобів.

«Низька культура паркування серед водіїв, не занадто високий сервіс з боку існуючої комунальної паркувальної служби – все це призводить до заторів, конфліктів, формує непривабливий імідж міста. Паркувальні інспекції – розповсюджена практика європейських міст. Сьогодні ми маємо можливість взяти за зразок та адаптувати під місто Київ будь-яку, найефективнішу з інспекційних служб світу», – зазначив ініціатор відповідного рішення, депутат Київради Олександр Пабат.

Заборона вигулювати собак та котів на території шкіл, садків та лікарень

Згідно з прийнятим Київрадою рішенням, забороняється тримати та вигулювати домашніх собак і котів на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, а також на території закладів охорони здоров’я.

«Дане рішення обумовлене численними усними і письмовими скаргами на безвідповідальну, байдужу та неприпустиму поведінку власників собак і котів. Деякі господарі ігнорують норми чинного законодавства щодо обов’язку прибирати за своїми тваринами в місцях загального користування», – зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Олег Гелевей.

Заборона гасити заборгованість за середньостроковими позиками

Виконавчому органу КМДА забороняється гасити заборгованість за середньостроковими позиками, що надавалися за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку бюджету Києва у 2009-2014 роках. Сьогодні Кабінет Міністрів готує відповідну постанову, яка зобов’яже місто виплатити 3,7 млрд грн.

«Існує загроза, що у випадку прийняття даної постанови, КМДА змушена буде її виконати. Таким чином з міського бюджету можуть бути стягнені відповідні кошти як борг за 2009-2014 роки. А це 3,7 млрд гривень, яке місто може спрямувати на власні потреби», – зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

Реорганізація столичного центру крові

Київрада утворила комунальне некомерційне підприємство «Київський міський центр крові» за рахунок злиття ДП «Дорожна станція переливання крові Південно-Західної залізниці» та Київського міського центру крові.

Злиття дозволить створити єдину потужну службу крові, яка зможе збільшити об’єми заготівлі донорської крові та при цьому мінімізувати фінансові витрати зі столичного бюджету. Злиття двох структур також необхідне, оскільки міський центр крові має застаріле майно, а після реорганізації, за структурою буде закріплено обладнання та устаткування державного підприємства «Дорожна станція переливання крові Південно-Західної залізниці».

«Брак лікарів та медперсоналу лабораторної служби одного закладу буде покрито за рахунок профільних працівників іншого», – зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу КМДА Валентина Гінзбург.

Впорядкування діяльності хостелів

З таким закликом депутати Київради вирішили звернутися до Верховної Ради. Як зазначається у тексті звернення, останнім часом почастішали випадки використання житлових приміщень в якості так званих хостелів, міні-готелів, приватних гуртожитків. А це призводить до порушення прав інших мешканців будинків. Крім того, такі хостели не живляться від загальних мереж водо-, газо-, енерго-, теплопостачання. Сумніваюся, що сірий ринок мотивований сумлінно оплачувати комунальні послуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло